Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te LGS Sınavı Gerçekleştirildi

Ödemiş’te LGS Sınavı Gerçekleştirildi

Ödemiş’te LGS  sınavı  ilçenin 25  farklı merkezinde gerçekleşirken İlçe  Milli  Eğitim  Müdürü Bahattin  Gengörü yapılan  sınavın istenilen düzeyde gerçekleştiğini ifade etti.

“LGS  SINAVI  İSTENİLEN  DÜZEYDE GERÇEKLEŞMİŞTİR.”

LGS sınavının geniş bir katılımla gerçekleştiğini ve yapılan sınavın eksiksiz olarak    tamamlandığını dikkat çeken İlçe  Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü “Cumartesi günü gerçekleştirilen LGS sınavı ilçemizde 25   farklı merkezde gerçekleşmiştir. 

Bu sınav sayısal 40, sözel 50  olmak üzere  toplam  90 soru  ile  gerçekleştirildi. Sınavda  125  salon,  özel  eğitim öğrencileri için 12  kişilik  tek salon,  1 tane de evde yatalak olan öğrencimizin sınava dahil  olmasıyla 2.030 mezundan 1650  öğrenci sınavlara  katılım  sağlanmıştır. % 82 düzeyinde  katılımın  iyi bir  katılım  olduğunu  düşünüyoruz.  Sınav aksamadan sağlıklı  bir şekilde gerçekleşmiştir.” dedi.

“SONUÇLAR 16  TEMMUZ 2020’de BELLİ OLACAK.”

Ödemiş İlçe  Milli  Eğitim Müdürü  Gengörü yapılan sınavın sonuçlarının 16 Temmuz  2020’de belli  olacağını  kaydederek “Yapılan  bu sınavın  sonuçları  16 Temmuz’da açıklanacak. Ödemiş İlçe Milli  Eğitim  Müdürlüğü  adına yapılan sınavın, şimdiden tüm   öğrencilerimize  hayırlı  olmasını  diliyoruz. Her zaman olduğu gibi üzerimize düşeni yapma anlamında sınavın yapılacağı tüm  merkezlerdeki ön  hazırlık çalışmalarımızı daha  önceden  gerek Sağlık  yönünden gerekli  tedbirlerin alınması  konusunda    ilgili  kurumlarla irtibat  sağlayarak tamamlayarak sınava hazır  hale  getirmiştir. Yapılan LGS  sınavlarının tüm  öğrencilerimize  ve ailelerine  hayırlı  olmasını  temenni  ediyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ