Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Efe Dağcılık 2019-2020 Sezonunu Kapattı

Reklam

“VİRÜS SALGININA RAĞMEN VERİMLİ BİR SEZONDU. “

Başarılı bir sezon geçiren Ödemiş belediyespor Efe Dağcılık kulübü 14 Haziran Pazar günü Dilek Yarımadası Güzelçamlı-Oluklu Kanyon yürüyüşü ile uzun bir maratonu tamamladı.Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kulübü başkanı Mehmet Taşlı”Sezon başında 39 etkinlik düzenlemeyi hedefledik. Corona virüs salgını sebebiyle tedbirlere uymak uygulamak amacıyla iptal etmek zorunda kaldığımız 12 etkinlik dışında bir etkinliğimizi iptal ettik ve toplamda 26 etkinlik gerçekleştirdik.Özellikle yeni göreve gelmemiz sebebiyle başlangıçta bir takım tereddüt ve eksiklikler olmasına rağmen yönetim ve kulüp üyelerimizin birlik dayanışma yardımlaşması sayesinde bu zorlu süreci başarıyla tamamladığımızı söyleyebilirim. Zorunlu durum haricinde gerçekleşen 26 etkinlik(Planladığımız 27 etkinlikti. Ayrıca Erenler-Hamamköy zirvesini güvenlik sebebiyle iptal ettik.) gerçekten zorlu bir uğraşın ürünü.”dedi.

“KATILIMIN ÇOK ARTTIĞI BİR SEZONDU.”

Asıl amaçlarının dağcılığı toplumda tanıtmak yaymak olduğunu söyleyen Mehmet Taşlı”Etkinlik takipçi ve katılımcı sayısı, toplumsal tanınma, paylaşım ve üye sayılarımız açısından epeyce bir ilerleme sağladık.Toplumdaki enerji düşüklüğü, kış mevsimindeki soğuk, hastalık, endişe ve ekonomik kaygılara rağmen bölge insanımızı doğaya dağlara daha çok çekebilmenin ve paylaşımlar yapabilmenin mutluluğunu taşıyoruz. Önümüzdeki sezonda kulüp olarak daha iyiyi ve güzeli yapma arzusunun devam edeceğini sanıyorum.”dedi.

“DAĞCILIK ÇOK YÖNLÜ BİR ETKİNLİKTİR.”

Dağcılık sporunun bir çok olumlu yönü bulunduğunu ve yalnızca bir spor olmadığını söyleyen Başkan Mehmet Taşlı”Dağcılık, Çok yönlü bir spordur.Sosyal paylaşım alanıdır.Sağlıklı yaşamın aracıdır.Sosyal etkinlik ve dayanışma alanıdır.Toplum için bir yaşam modeli olabilir.Toplum ve özellikle gençler için kötü alışkanlıklardan kurtulma alternatiflerinden biridir.Kültür Tarih ve Doğa varlıklarını tanı(t)maya yaşatmaya yarayan önemli bir uğraştır.Milli ve bölgesel değerlerimizi yaşa(t)mamızı sağlar.Çevre bilinci ve doğa sevgisinin oluşmasına ve güçlenmesine sebep olur.Bu özellikleri sebebiyle faaliyetlerimize ilk defa katılan üyelerimizin ileride devam etme arzusu duymalarını anlamlı buluyoruz. Bu anlamda katılımcı sayımızın epeyce artmasından çok memnunuz.

Efe Dağcılık kulübü olarak ağırlıklı olarak Kültür ve Doğa dağcılığı diyebileceğimiz Trekking ve Alpinizim etkinliklerimize toplumdan katılımın daha fazla olduğunu görüyoruz.Ayrıca yüksek dağcılık ve ihtisas alanlarında faaliyet isteyen arkadaşlarımız için de proğramlarımızda etkinlik bulunmaktadır.Bu alanda daha çok çaba sarfetmesi gerektiğine inanmaktayız.”dedi.

“KENDİ GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ.”

11 yıldır Ödemiş belediyesinin bünyesinde faaliyet gösteren Efe Dağcılık kulübünün kendi ayakları üzerinde durma mücadelesi verdiğini söyleyen Mehmet Taşlı “Etkinliklerimiz için hiçbir kurum ve şahıştan ekonomik destek talep etmeden, kendi gücümüz ve emeğimizle borçlanmadan bağımlı olmadan çalışmaya gayret ediyoruz. Etkinliklerimizin en büyük kaynağı katılımcılarımızın güçleridir.

Kulüp olarak önümüzdeki dönemde eksikliklerimizi gidermek, daha verimli çalışmak, dağcılık sporunu daha da yaymaya çalışmak için çaba sardedilmesi gerekiyor.”dedi.

“CENNET DİYARLARDA YAŞIYORUZ.”

 Başkan Mehmet Taşlı doğa açısından  önemli zenginliklere sahip olduklarını  dile getiren   Taşlı “Özellikle bulunduğumuz bölge doğa kültür ve tarihi güzellikler açısından dünyanın en zengin yerlerinden.Yanıbaşımızdaki bu güzellikleri etkinliklerimizle keşfediyoruz, milli ve bölgesel değerlerimize katkı yapmaya çalışıyoruz.Yani dağcılık aslında milli ve kültürel değerlerimize de katkı yapan bir etkinlik.”dedi.

Taşlı “Dağcılık Federasyonu İzmir İl temsilciliğinin ve diğer kurumların düzenlediği toplu etkinliklere de katılmaya gayret ettik bu amaçla. Bu seneki şanssızlığımız ise baharda planladığımız Ödemiş Bademli Dağcılık Festivali ve diğer sosyal etkinliklerini virüs salgını tedbirleri kapsamında gerçekleştirememiz.Ama yine de üyelerimize çok farklı yerlerde güzel etkinlikler düzenlediğimize inanıyoruz.”dedi.

“BOZDAĞLARDAN MİLLİ PARKA,SIĞACIKTAN AYDIN DAĞLARINA, KELDAĞDAN ADALAYA.”

Başkan  Taşlı “ Bozdağ ve Kemerden Bozdağ Zirve, Zeytinlik Gölcük, Keldağ, Beydağ Kartalkayası, Bademli Mumkayası ve Şelale, Tire Çiniyeri Dallık Ekinhisarı, Bayındır Alankıyı Dededağı, Yakapınar-Çınardibi, Mahmut Dağı, Kırıklar Gelindağı Nif1-2 zirve, Teos Antik kent-Sığacık Yarımadası tam tur, Dilek Yarımadası farklı rotalar, Aktaş Vadisi, Neikaia Antik Kenti, Keçi Kalesi-Metropolis, Ovakent Karıncalı Dağı, Adala Hermos Kanyonu, Spil Dağına etkinlikler düzenledik.Yakın coğrafyamızı adeta bir seyyah gibi gezme keşfetme imkanı bulduk.

“KENDİ ARAMIZDA GÜVENLİK VE UYUM ÇOK ÖNEMLİ.”

Başkan Taşlı  konuşmasının devamında “Dağcılığının basit bir spor olmadığını söyleyen Mehmet Taşlı” Dağcılık bir ekip ve disiplin işi. Aynı zamanda riskler taşıyor.Bu anlamda faaliyetlerimizde güvenlik uyum organizasyon ve dayanışma çok önemli. Bu amaçla geçen sezonu herhangi bir olumsuzluk, kaza, kayıp, yaralanma ve zafiyet yaşamadan tamamladığımız için kendimizi huzurlu hissediyoruz.Ayrıca etkinlikler sadece bir yaş grubuna ait değil. Yaşı kaç olursa olsun sağlık ve kondisyon durumu müsait olan herkes kulübümüze katılabilir.Efe Dağcılık Face sayfamızdan faaliyetlerimize ilgi duyan hemşehrilerimiz bizleri takip edebilirler.” dedi.

Mehmet Taşlı “DAĞCILIK MUTLAKA YAŞATILMASI YAŞANMASI GEREKEN BİR SPOR” diyerek sözlerine son verdi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ