Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

GÜNDEME DAİR

YAŞAR EYİCE

YAŞAR EYİCE

Üreticilerin piyasalardaki dalgalanmalardan etkilenmemesi için istikrarlı bir fiyat yapısı kurulması amacıyla bu işbirliğinin yapıldığını ifade eden TDSYMB Genel Başkanı Kamil Özcan, ‘Yetiştiricilerimizin sağlıklı ve kaliteli düve alırken, kaliteli kaba yeme ekonomik olarak ulaşmaya çalışırken ya da yetiştirdiği buzağı ve düvelerini piyasa koşullarının altında satmak zorunda kaldıklarında yaşamakta oldukları sorunlara çözüm üretmeyi amaçlıyoruz.İl Birliklerimiz son yıllarda damızlık düve işletmesi yatırımlarına hız vererek ve kurdukları makine parkları ile yem bitkisi yetiştiriciliğine destek olarak sahada bu açığı bir nebze de olsa kapatmaya çalışıyordu.

Şimdi Ziraat Bankası’nın verdiği destek ve güçle orta ve uzun vadeli yatırım ve planlamalar yapabilecek duruma gelindi. Kaliteli üretim odaklı planlama yaparak yılmadan ve yorulmadan yerli ve milli üretim hedefiyle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.’ diyor.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, şirketlerin operasyonel süreçlerinde de değişikliklere yol açtı. Hükümetler tarafından uygulanan tedbirler sonucu birçok sektör temsilcisi, işlerini sürdürmek için yeni teknolojilere yöneliyor.

Çözüm arayışı, geçtiğimiz iki ay içerisinde dronlara ve dron hizmetlerine olan talebi de önemli ölçüde artırdı. Dronlar insanların birbirleriyle olan temasını minimuma indirirken, birçok farklı görevi de yerine getirebiliyor. Santa Monica merkezli DroneBase şirketi kurum ve kuruluşlara ekonomik, güvenilir ve verimli bir şekilde hava verileri sağlıyor. DroneBase bu hizmetleri sayesinde farklı sektörlerden birçok şirketin insansız hava araçlarıyla faaliyetlerine devam etmelerine de yardımcı oluyor.

EKONOMİ İÇİN  ÖNEMLİ BİR ROL

DroneBase kurucusu ve CEO’su Dan Burton, teknolojinin ekonomi için önemli bir rol oynadığını belirterek şunları söyledi:DroneBase’in sağladığı temassız inceleme sayesinde bir tesise ayak bile basmadan insansız hava araçlarıyla alan denetimi gerçekleştirebiliyoruz

DroneBase gibi şirketler tarafından sağlanan bu temassız denetim hizmetleri özellikle mülk yönetimi, sigorta ve emlak sektörlerine fayda sağlıyor. Bu sektörlerde geleneksel yüz yüze satış ve müşteri hizmetleri oldukça önemli. Sosyal mesafe tedbirleri göz önüne alındığında, şirketler teknoloji tabanlı operasyonlara yönelerek insansız hava araçlarını kullanmayı tercih ediyorlar.

Dijital Yolculuk Emlak sektörü de pandemiden dolayı zor zamanlardan geçiyor.

Küresel ekonomik ve belirsizlik birçok ülkede emlak satışlarını da etkiledi.

Fiziksel etkileşime ve yüz yüze iletişime dayanan geleneksel gayrimenkul satış süreci bu dönemde iki taraf için de risk oluşturuyor.

Emlakçılar da bu sorunu bertaraf etmek ve temassız, güvenli müşteri iletişimi sağlamak için dron teknolojisini kullanıyor.

Havadan görüntüleme potansiyel alıcılara heyecanlı bir deneyim sunuyor.

Dronlar tarafından yakalanan yüksek çözünürlüklü görüntüler, mülke ait bütün ayrıntıları alıcıya gösteriyor. Dronlar bu deneyimi 360 panorama, 3D model veya 4K video gibi birçok farklı versiyonda sunulabiliyor.

 ‘Birçok emlakçı ve mülk yöneticisi, satış listesi oluşturmak veya binaların altyapısını incelemek için dron teknolojisini zaten kullandı. Artık bu teknoloji, ‘sanallaştırma’ için çok faydalı çünkü dronlar emlak sektörü çalışanlarının sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerekli bütün görüntüler, videolar ve verileri toplamasına olanak sağlayabiliyor. “

Verimli Mülk Analizi ABD’deki birçok eyalet virüs karşıtı katı izolasyon politikaları uyguladı. Bu politikalar da emlak satış süreçlerinde bazı zorluklara yol açtı. DroneBase’e göre, dronlar sahada geçirilen süreyi geleneksel analiz yöntemlerine kıyasla % 40 oranda azaltıyor ve zaman tasarrufu sağlıyor.

Koronavirüs sürecinde de fiziki yatırımlara ara vermeyen Bornova Belediyesi, amatör futbol kulüplere ev sahipliği yapan Yusuf Tırpancı Sahası’nı yeniledi. Geçmişte sadece protokol kısmının üstü kapalı olan tribünlerin tamamını kapatan Bornova Belediyesi, tesisi büyüterek soyunma yeni odaları inşa etmeye başladı.

Maçların durduğu bu dönemi değerlendirerek inşaat çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova spor ve sporcu kentidir. Biz de buna uygun olarak Yusuf Tırpancı Sahası’nın olduğu alanı bir spor kompleksine dönüştürüyoruz” dedi.

KORONOYA  RAĞMEN

Yılın en uzun günü olan 21 Haziran’da İzmir’in Çeşme ilçesindeki Ilıca plajı denizin ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenlerle doldu.

Deniz suyunun sıcaklığı ve 1.200 metre uzunluğundaki kumsalıyla tanınan plaj, uzun zamandır görmediği bir kalabalığa ev sahipliği yaptı.

Yeniden Aday Olabilirim’

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, seçmenin anayasal değişikliklere onay vermesi halinde bir dönem daha cumhurbaşkanlığı için yarışabileceğini söyledi.

Oyun sektörünün kalbi İzmir’de atacak

Türkiye’nin en kapsamlı oyun girişimciliği yarışması “Next Game Startup” İzmir’de düzenlenecek. Başarılı girişimcilerin Türkiye’den dünyaya açılmasını sağlayacak yarışmanın çevrimiçi basın toplantısında konuşan Başkan Soyer, “İzmir’den çıkacak oyun girişimleri, Türkiye’yi global oyun endüstrisinde çok daha yukarılara taşıyabilir. Oyun dünyasının kalbi İzmir’de atacak” dedi.

BAKANLIK DUYARSIZ KALMADI

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Nikita Deresi’ne karasu tahliye eden ve kentte olumsuz hava kirliliği yaratan Doğuş Prina fabrikası hakkında geçtiğimiz ay Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ayvalık’tan yükselen feryatlara tepkisiz kalmadı.

Bakanlık önceki gün altı ay süreyle kentin çeşitli noktalarında ölçüm ve analizler yapmak üzere “Hava Kalitesi Ölçüm Aracı”nı kentte görevlendirdi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, hava kalitesi ölçüm aracının kente gelmesiyle birlikte verdikleri mücadelenin olumlu sonuçlanacağına dair umutlarının arttığını söyledi.

Ölçüm aracının kentte altı ay süreyle kalmasının çok sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Başkan Ergin Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a duyarlı girişimi nedeniyle teşekkür etti.

KONAK’TA  YEŞİL ATAK

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un verdiği talimat üzerine belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, işbirliği halinde parkları yenileme çalışmalarına başladı. Uygulanan yeni model sayesinde, on adet parkın düzenlemesinde 664 bin TL tasarruf sağlandı. Park yapım ve yenileme çalışmalarında belediyenin imkânlarını seferber ettiklerini dile getiren Başkan Batur, “Çalışmalarımızda yeni bir modele geçtik. Bu sisteme göre belediyenin kendi işgücü ile yapabileceği işlerde ihaleye çıkmıyoruz. Bu modeli uygulayarak piyasa bedeli 1 milyon 251 bin olan on parkımızın düzenlemesini kendi imkânlarımızla 587 bin TL’ye gerçekleştirdik. Bu yarı yarıya tasarruf demek. Böylece hem tasarruf sağlıyoruz hem de bu güzel parkları Konak halkının kullanımına sunuyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
GÜNDEME DAİR - 26 Eylül 2020
GÜNDEME DAİR - 24 Eylül 2020
GÜNDEME DAİR - 22 Eylül 2020
GÜNDEME DAİR - 18 Eylül 2020
Bizim bayramımız! - 11 Eylül 2020
GÜNDEME DAİR - 9 Eylül 2020
GÜNDEME DAİR - 5 Eylül 2020
GÜNDEME DAİR - 1 Eylül 2020
GÜNDEME DAİR - 27 Ağustos 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ