Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÇYDD’den Burs Alan Öğrenci Diş Hekimliğini 1. Bitirdi

Reklam

Ödemiş Çağdaş Yaşamı  Destekleme Derneğinden (ÇYDD) burs aldıktan sonra  Diş  Hekimliği Fakültesini 1. Bitiren  Buse Korkut  bu başarısının sevinici yaşarken  “8 Ocak 1996 yılında İzmir/Ödemiş’te dünyaya geldim. İlk öğrenimimi İzmir/Tire’de orta öğrenim ve lise eğitimimi Ödemiş’te tamamladım. ÇYDD ile ilk tanışmam, 2009-2010 döneminde “Türkan Saylan’a Mektup” yarışmasına gönderdiğim iki mektubumun dereceye alınarak, bir kitapçık haline basılmasıyla oldu. Aynı yıl yaşadığım ilçede Sayın Ülkü Başsoy’un katkılarıyla ÇYDD Ödemiş Şubesi açıldı ve bu aile ile somut bir tanışma gerçekleştirme imkânı yakaladım.

Lise hayatım boyunca yerel gazetelerde köşe yazıları yazarak düşüncelerimi aktarmaya devam ederken, bir yandan da birçok yazın yarışmasında ödüller aldım. Bunlardan en kıymetlileri Dil derneği-ÇYDD iş birliği ile yapılan üst üste iki yarışmada kazandığım birincilikti. Eserlerim farklı dergilerde yayınlanarak okuyucuyla buluştu.

Lisans eğitimimi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde, dönem birincisi olarak henüz tamamladım. İdeallerimde iyi bir üniversitede akademisyenlik yapmak olduğu için şuan da uzmanlık sınavına hazırlanmaktayım. Böylece ülkeme, hem  bilgi ve becerilerimi aktarabileceğim yeni diş tabibleri yetiştirebilecek hem de yetişen kardelenlerimize can sularını vermeyi başarabileceğimi ümit ediyorum.

Eğitim hayatım boyunca ailemin maddi yetersizlikler içinde olması, annemin meme kanserine yakalanması, benim çeşitli sağlık sorunlarıyla uğraşmam gibi hayatımı zorlaştıran birçok duruma rağmen çıktığım bu yolda her zaman en büyük destekçim ÇYDD ailesi oldu. Bana duydukları güven, verdikleri maddi destekten her zaman daha önde yer aldı. Bugün okulunu birincilikle bitiren bir diş hekimi olarak, göğsümde taşıdığım ve taşıyacağım ÇYDD sevgisi gurur kaynağımdır.

Eğitimimde hem maddi hem de manevi desteğini esirgemeyen ve beni yalnız bırakmayan ÇYDD ailesine, bir mezuniyet hediyesi vermek en büyük arzumdu. Ancak bu hediye özgün ve mezun kardeşlerime de örnek olmalıydı. Mezun edilen hiçbir kardelenin bu aileyle iletişimini koparmadığını göstermek ve minnetimi en iyi yaptığım şey olan “yazmak” ile dile getirmek için, “Adı Masal Olsun” isimli kitabımı değerlendirilmesi için genel merkeze ilettim. Kabul edilmesi halinde tüm haklarını mezuniyet armağanım olarak ÇYDD ailesine adamayı ümit ediyorum.” dedi.

Çağdaş  Yaşamı  destekleme  Derneği Başkanı  Ümran  Ateş  ise Buse Korkut’u tebrik   ettiğini  dile getirirken Başkan  Ateş “  Buse  isimli öğrencimiz  aldığı burs  sonrası  kazandığı   1. Başarısıyla  örnek  bir öğrenci  olmuştur. Kendisini  gönülden kutluyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ