Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Keşke Havai Fişek Hiç Olmasa, Kullanılmasaydı

Reklam

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Havai Fişek  konusuna  değinerek “Bazen trafikde, bazen kadın cinayetinde, bazen iş kazasında, bazen gölde, bazen kaldırımda, bazen fabrikada, bazen evde, bazen cinnet halinde katliamda, bazen depremde doğal afette, bazen herşey normalken. Her şekilde çıkar karşımıza yaşamı sonlandıran ecel.

Ülkemizde ölümün yeryüzündeki her türlüsü bulunur adeta. Onlarca canımızı her gün beklenmedik bir şekilde kahrolarak uğurlarız. Geride onlarca yüzlerce yaralı can bırakan bu faciaları kahrolarak izliyoruz. Yüreğimiz elemden yoruldu dilimiz taziyeden bıktı aklımız üzüntüden duruldu. Başınız başımız sağ olsun demekten başka bir şey gelmiyor şimdilik elimizden. Ara sıra bir şeyler yazsak ta aklıselim uyarılar yapsak ta çarkı felek zalimce dönüyor.

İş cinayeti, Siyasi iltimas, yanlış yönetim, suistimal, denetim eksikliği, ilkel toplum refleksleri vb. daha bir çok sayabilirsiniz sebep olarak ama bunu asıl yaratan da bizleriz.

Çılgınca her fırsatta her şölende merasimde her eğlencede kullanıyoruz havai fişekleri sanki ondan önce hayat hiç yokmuş gibi.

Üstünlüğün, prestijin aynı zamanda israf ve kibrin de sembolü olmaya başladı son dönemlerde. Tekrar tekrar söylüyorum. Havai fişek dünyamız için gerekli değildir. İsraftır, çevreye zarardır, korkunçtur. Bir an önce zorunlu haller haricinde havai fişek kullanımı yasaklanmalı. Aileme bir kaç defa söylemiştim “Bundan sonra havai fişekli düğün şölen kutlamalara gitmeyeceğim” diye. Tam uygulayamadım ama bundan sonra taviz vermemeye çalışacağım. Aslında daha radikal bir fikrim de var.

“Patlayıcı öldürücü tüm maddeleri yeryüzünden kaldırsak insanlık ne kaybederdi.” Asıl soru bu.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ