Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş ADD’den Kültür Sanat Günleri

Reklam

Ödemiş’te çalışmalarını sürdüren Atatürkçü  Düşünce  Derneğinin (ADD) Çamlık’ta bulunan Çay Bahçesinde düzenlenen etkinlikte,   ADD  tarafından   Kültür   ve Sanat alanında çalışmalarına   hız  verilirken   yapılan etkinlik  kapsamında  başarılı  müzisyen   Belit  Çiftçi  tarafından  açık  hava  Çello  dinletisini  sunuldu.

“ADD ÇAY BAHÇESİNDE KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYORUZ”

Ödemiş  ADD  Başkanı Gürçay  Işık   derneğin  aktif faaliyetleri yanında ayrıca Kültür ve Sanat çalışmalarını da sürdürdüğünü  ifade ederken Başkan Işık “Derneğimiz bünyesinde işletilen  ADD’nin Çamlıktaki Çay Bahçesinde   değerli  müzisyen  kızımız   Belit  Çiftçi tarafından  güzel bir  dinleti  sunulmuştur. Kendisine bu güzel dinletiden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kuzey Çiftçi 2007 de Ankara’ da doğdu. Müzik öğretimine 4 yaşında yuvada öğretmeni Beste Böler ile başladı. Daha sonra Nuran Karayel ile çalışmaya devam etti. 2012 de Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlkokuluna girmeye hak kazandı. Müzik yaşantısında Gamze Kırtıl, Başar Can Kıvrak, Güldane Azız Hocalar ile piyano çalışan Kuzey Çiftçi halen Barno Haknazova ile çalışmaya devam etmektedir. Belit Çiftçi, 2009’da Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine Nuran Karayel ile dört yaşında başladı. 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okuluna kabul edildi. Hazal Evruk ile piyano çalıştı. 2015-16 eğitim yılından itibaren Serdar Rasul’un viyolonsel sınıfında öğrenimine devam etmektedir. İki kardeş gerek tek olarak gerek ise birbirlerine partner olarak ülkemizde ve yurt dışında birçok yarışmalara katıldılar ve ödüller aldılar. Katıldıkları yarışmalardan ve festivallerden bazılarını saymaya çalışırsak; 26 – 31 Mart 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Baden Württenberg eyaleti Muehlacker kentinde düzenlenen Eight International Competition Musical Fireworks in Baden-Wuerttemberg’de, yaylılar (viyolonsel) kategorisinde kendi yaş grubunda birinci oldu. Yarışmacı aynı zamanda 2018 yılı içinde düzenlenecek bazı yarışmalara ücretsiz katılım daveti kazandı. Repertuvarında kendisine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Bale İlkokulu mezunu olan ve eğitimine Hacettepe Universitesi Ankara Devlet Konservatuvarında devam eden ağabeyi Kuzey Çiftçi eşlik etti ve kendisi de hem bireysel (assoluto) hem de eşlik kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Şölen Dikener, Ozan Tunca, Can Elbi, Peter Bruns ve Vadim Voyler’in ustalık sınıflarına katıldı. Mart 2018’de Klasik Keyifler Derneği etkinlikleri kapsamında bir resital verdi. Bilkent Müzik Hazırlık İlk ve Ortaokulu öğrencilerimiz Belit ve Kuzey Çiftçi 4- 12 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “14. Uluslararası Pera Piyano Festivali’nden ödüllerle döndüler, Kuzey Çiftçi’nin, 11-12 yaş kategorisinde üçüncülük ödülünün yanı sıra, “en iyi Türk besteci eseri yorumu” ödülünü de kazandığı festival kapsamında, “Müzikal Aile” kategorisinde ise Belit Çiftçi ve Kuzey Çiftçi birincilik ödülü  kazanmışlardır.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ