Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Göztepeli Efsane Oyuncular Yeni Göztepe Stadı Önünde Konuştular

Göztepeli Efsane Oyuncular Yeni Göztepe Stadı Önünde Konuştular
Reklam

“YENİ STADTA TAKIMIMIIZDAN ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ.”

Türkiye’nin güzide takımlarından  Göztepe  Futbol  takımında uzun  yıllar futbol  yaşantısını  sürdüren  Eski  Göztepeli  Okyay  Karagözoğlu,  eski  file  bekçisi  Ulvi  Derin  ve Samsunspor’lu  Mehmet  Kavas  Göztepe’nin  yeni  stadı  önünde  Ödemiş  Kent  Gazetesine özel açıklamalarda  bulundular.

“YENİ STADA HER GELDİĞİMDE HEYECANIM BİR BAŞKA OLUYOR”

Göztepe’nin bir  aşk  olduğunu sevgisinin  kendi  hayatında  özel bir  yeri  olduğunu  dile  getiren  zamanın   başarılı  kalecilerinden   Eski  Göztepe  kalecisi  Ulvi  Derin “Bizler  eski Göztepeliler  olarak  devamlı  olarak   Göztepelilerin  bir arada  yaşadığı  Güzelyalı  semtinde  bir araya  geliyoruz. Bizler  her buluştuğumuzda   eski  günleri  konuşmak ve yad  etmek bizi farklı  duygulara götürmektedir.  Bugün   takımımız  Göztepe’den  tek beklediğimiz  bu sezon  olmasa bile  önümüzdeki  sezonda  mutlak şampiyonluk  bekliyoruz.”

“BUGÜNKÜ MODERN STADTA OYNAMAK  İSTERDİK”

Daha  önceki  konum  ile  bugün  Göztepe’nin  güzel  mesafe   kat ettiğine  dikkat çeken   eski  file bekçisi   Ulvi   Derin “Bilindiği üzere  ülkemizde  ve dünya ülkelerinde bir pandemi  süreci   yaşanmaktadır.  Ama   daha öncesinde  fırsat buldukça  takımımızın  maçlarını  kaçırmamaya  özen gösteriyorduk. Bugün  bu stada  geldiğimizde  hemen eski  günler    aklımıza  geliyor.  Göztepe   geçmişiyle   ve bugünüyle,  her zaman Şanlı  Göztepe’dir.   Oynadığımız  yıllarda  bugünkü imkanlar  yoktu. O bakımdan   gelecek nesil gençlerimizin  bugünkü imkanların  değerini çok iyi bilsinler.  Ayrıca  Göztepe’nin  biraz  daha alt yapıdan başarılı ve yetenekli  oyuncuların  yetişmesine özen göstererek alt yapıya yön verilmesinin  takıma  başarı  sağlayacağına şimdiden inanıyoruz.” dedi.

“GÖZTEPE BU GÜNLERİ ATLATACAK”

Göztepe’nin  önemli bir  takım olduğunu  ve  yıldızların bulunduğu  takımda  o yıllarda  forma giymekten  büyük bir  onur ve gurur  duyduğunu  ifade eden  Göztepenin  eski  takım oyuncularından  olan  Ödemişli  Okyay  Karagözoğlu “Bugünlerde  bilindiği  üzere Covid-19  süreci  ile birlikte  takımımızın yanında olamıyoruz.  Ancak  gözümüz  gönlümüz  ve  kulağımız  her zaman Göztepe’nin  başarılarıyla  olmasıdır. Göztepe bu sezon   şampiyonluktan uzak  kaldı.  Ama  bu günlerin  de en  kısa  zamanda  geçeceğine inancımız  sonsuzdur. “ Dedi.

“GÖZTEPE  FORMASIYLA  GÜZEL OLDU”

Ödemiş’in bağrından  çıkarak  bir anda  Göztepe  futbol  takımına  daha sonra da  Göztepe’nin  ezeli  rakiplerinden  Karşıyaka  Futbol  takımında  oynama   şansına  sahip olduğunu  dile  getiren   Karagözoğlu “Göztepe’de oynadığım yıllarda  beni en çok mutlu  eden birincisi  İstanbul’un  üç büyükleri  olan  Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe  takımlarına karşı  oynamak  beni  her  zaman  heyecanlandırmıştır. Bunun  yanında   Göztepe  formasıyla  Avrupa   takımlarıyla  da oynanacak olan maçlar  öncesi    bizleri  büyük bir  heyecan sarardı. İşte  o zaman   takım  oyuncuları  olarak  dış  yabancı  ülkeye  gideceğimiz zaman  bir hayli  heyecan duyardık.   Ama   hangi yabancı ülke maçlarına  gittiysek   adeta  canımızı  ortaya  koyardık. Rakiplerimiz Avrupa’nın  ünlü oyuncuları da olsa  hiçbir  zaman çekinmezdik, çıkıp  topumuzu  oynardık.” dedi.

“YENİ  STADTA  ŞAMPİYONLUK GÖZTEPE’YE YAKIŞIR”

Göztepe’nin  şampiyonluğunu  Göztepelilerin  beklediğini  dile  getiren  Karagözoğlu “Göztepenin  son  yıllardaki çıkışı  ve başarısı  bizleri de çok  sevindiriyor.  Ancak  bizler   Eski  Göztepeliler  olarak tek ortak   isteğimiz  yeni  Stadta bu sezon  olmasa bile  önümüzdeki  sezonlarda  takımımızı  şampiyon  olarak görmek  istiyoruz. Başkanımız  Mehmet Sepil’de  elinden gayreti gösteriyor.  Ama  sadece  başkanımızın  desteği  ile  her şey bitmez biraz  da takımımızın  eski  gücünü göstermesini  bekliyoruz. Göztepe şampiyonluğu  yaşadığı anda bizler  de adeta çocuklar gibi  sevineceğiz.  Bu röportajı  verdiğimiz  stadta, takım oyuncuları ile sevinç  yumağı oluşturacağız.  Göztepe’ye şampiyonluk  yakışır” dedi.

“İZMİR’DEKİ DİĞER TAKIMLARA DA SAHİP ÇIKALIM”

Göztepe’nin  yanında Karşıyaka,  İzmir Spor,  Altınordu, Altay  gibi  İzmir takımlarına  destek verilmesinin  altını  çizen  Karagözoğlu “Bizler  futbol oynadığımız  dönemde  İzmir’de özellikle  Göztepe ile Karşıyaka  arasında  büyük bir rekabet  vardı. Bizler  forma giydiğimiz  dönemlerde  bu heyecanı  yaşayanlardan  biriyiz. Bugün Göztepe’miz  Süper  Ligde  ama  diğer  takımlar  bazıları  3. Lig bazıları  TFF  1. Lig  gibi  takımlarda  ancak maddi  ve manevi  olarak da diğer   İzmir  takımlarına  bir an önce  sahip çıkmalıyız.  Onlar da sonuç  olarak  İzmir’i temsil ediyorlar.  Bu  konuda  başta  Büyükşehir  Belediyesi  olmak üzere  İzmir futboluna  gönül vermiş  tüm  büyük  işadamlarına  bazı görevler   düşmektedir.  İzmir takımları  her zaman  kalkınsınlar. Eğer  aynı  grupta  mücadele  de etseler. Aralarında  sadece  tatlı  bir rekabet  olsun  kavga  ve gürültüye asla gerek yoktur.  Yeter ki dostluk kazansın. Centilmenlik kazansın   ve  sonuç olarak  İzmir Futbolu  kazansın” dedi.   

“İZMİR’DEN ÇIKAN TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY VAR”

İzmir’de olduğu  dönemlerde  Türkiye’nin  yetiştirdiği  değerlerden olan Taçsız  Kral Lakabıyla   kendini   Türkiye’den sonra  Avrupa  takımlarına  tanıtmayı  başaran  Metin Oktay ile İzmir’de  Damlacık semtinde  komşuluk  yapma  mutluluğunu  yaşayanlardan  olan   gittiği  Samsun sporda kısa bir süre  sonra  büyük bir sakatlıkla  futboldan ayrı  kalan  Damlacıklı Mehmet  Göves “Bizler  eski  dönemlerde  kısa bir  süre  Samsun sporda forma giyme şansını  yakalamıştım.  Ancak   futbol  hayatım sonrasında  İzmir’de eski  Göztepelilerle  güzel  bir dostluk  kurdum. İzmir  kuşkusuz   eski  yıllarda  futbolun  kalbinin  attığı  önemli merkezlerden biri olan  bir  yerdi.  Göztepe’de  forma  giyen  eski  Milli oyuncu  Buldozer  Fevzi Zemzemler, Fuji Mehmetler, Ulviler,  Nevzat  Güzelırmaklar gibi   bir çok  eski  efsanevi  oyuncular  hem  Göztepe’ye hem de  İzmir futboluna  değer  katmış  oyunculardır. O günler  futbol adına  çok  farklı  duyguların   yaşandığı  günlerdi.   Benim  ufak olmama rağmen  en güzel   anılarımdan  birisi,  Türkiye’nin oynadığı  dönemlerde   Galatasaray  futbol  takımında adını  Taçsız  Kral olarak yazdıran  merhum  değerli   milli  oyunculardan   sevgili  Metin  Oktay  ile İzmir’de komşuluk  yapmıştım. Bu benim  için büyük bir  gurur ve mutluluk  kaynağı oldu. Bunun  yanında  Göztepe’ye güzel  bir sevgimiz var. Buradaki   Göztepenin  efsanevi  takım  oyuncuları    Ulvi derin,  Fevzi  Zemzem,  Okyay  Karagözoğlu  gibi  bir çok  eski  yıldızlar  burada  güzel bir dostluk  köprüsü  kurduk.  Bu dostluk  köprüsünde bizleri birleştiren kuşkusuz  sadece  Futbol oluyor.” dedi.

BULDOZER   FEVZİ  ZEMZEM, GÖZTEPENİN  ŞAMPİYON  OLMASINI  BEKLİYOR.

Covid-19  süreci  nedeniyle   evinde istirahat eden  Göztepeden sonra  Türkiye’nin   bir çok  köklü  takımlarında  forma  giymeyi  başaran  Türkiye  Milli  Takımın  eski  yıldızlarından  Fevzi  Zemzem Kent  Gazetesine  özel konuşmasında  “Bizler Eski  Göztepeliler  olarak  burada  güzel  bir  dostluk  grubu  kurduk.  Bu semtte  gerek  tüm  Göztepeli taraftarlar  gerekse  bizler  takımımız Göztepe’nin  şampiyon olmasını  bekliyoruz.   Yeni  stadta  bu sezon  olmasa bile önümüzdeki  sezonlarda   bu şampiyonluğun  Camiamıza  gelmesini dört  gözle  bekliyoruz.   Şampiyonluk Göztepe ye  yakışacaktır.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ