Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Korku Filmi Birgi’de Değil Lübbey’de Çekilmeli

Korku Filmi Birgi’de Değil Lübbey’de Çekilmeli
Reklam

Ödemiş’te  uzun  yıllar  yayıncılık  hayatını  sürdüren  ÖRT  televizyonunda   çalışmalarda  bulunan   Ödemiş’in  tanınmış emlakçı  esnaflarından Ali  Tarık  Serçe Ödemiş  Kent  Gazetesinde  yer alan  Korku  filminin  bir bölümünün Birgi’de çekilmesinin  yerine adresin  Birgi değil Lübbey  mahallesi olması  görüşünü  savunduğunu  dile getirdi.

Ali Tarık Serçe “Ödemiş Kent gazetesinde yayınlanan Birgi’de çekilecek olan sinema filmi için keşifler başladı haberi üzerine bir açıklama yapmak istedim. Öncelikle Birgi’de korku filmi çekilmemeli nedeni ise, eğer Birgi’de bu korku filmi çekilirse Birgi’nin geçmişine haksızlık, bugününe huzursuzluk ve geleceğine mahvetmektir. Sebebi de  Birgi adını antik çağlarda güzelliklerle dolu, mitolojik öykülerle karışmış1996 yılında SİT ilan edilmiş, 2012’de UNESCO tarafından dünya mirası geçici listesine alınmış 5 bin yıllık tarihi olan Birgi, Birgi ulu ağaçlarla dolu olan caddeleriyle, tarihi evleri ve kutsal  kabul edilen topraklarıyla Bizans imparatorluğunun hakimiyetine  girmiş, Aydınoğlu Beyliğine Başkentlik yapmış bir yerdir. Gazi Umur Bey tarafından çok büyük hizmetler verilmiş Birgi’de 1426 yılından sonra Osmanlı topraklarına dahil olmuş, Müslümanlar için oldukça kıymetli olan bu topraklarda pek çok önemli din ve bilim adamı yaşamış günümüzde eski konaklarım, medreseleri, türbeleri ,camileriyle yaşanmışlığın derinliğinden hissedildiği Birgi aynı zamanda muhteşem doğasıyla da görenleri kendisine hayran bırakmaktadır.” dedi.

“KONUM İTİBARI İLE KORKU FİLMİNİN YERİ LÜBBEY OLMALI”

Ödemişli  Emlakçı Ali Tarık Serçe “Konusu geçen korku filmi ve buna benzer korku filmi yapmak isteyenlerin özellikle Birgi’yi listelerinden çıkarmaların bir Birgi gönüllüleri ve Birgi sevdalısı olarak rica ediyorum. Geçmişte Birgi’ye Ödemiş’in bütün kaymakamları, Belediye Başkanları, Birgililer, Birgi sevdalıları herkes tarihten bugüne kadar geldiği gibi nasıl daha güzelleştirme adına  fedakarlığını ve hizmetini sundular. Birgi’de tabi ki film çekilmeli özellikle tarihi filimler, daha önce çekilen filimler Birgi’yi güzel tanıttı. Türkiye ve Dünyanın bir çok yerinden dahi Birgi’ye gelmek için can atan insanlar var. Ancak korona virüs nedeniyle ziyaretler azaldı ama şu olağanüstü süreç düzeldiği zaman  Birgi çok büyük ziyaretçi potansiyeline kavuşacaktır. Filmciler illaki korku filmi yapacağız diye  ısrar  ederse , onlara tavsiyem aynı zamanda Lübbey’de yaşayan vatandaşların dediği gibi “reklamın iyisi kötüsü olmaz ”diyorlar. Lübbey için zaten  bir takım çalışmalar  yapılıyordu. Ve  bu köye isim  olarak  cinli köy, hayalet köy, terk edilmiş köy gibi isimler çıkarıldı. Bu isimler çıkarıldıktan sonra Lübbey şu anda cinli köy olarak adlandırıldı. ve orada daha önce epeyde bir korku filmi çekildi. Şimdi bu filmi yapanlara tavsiyem lütfen Birgi’de bu korku filmini yapmayın, bu tarz filmleri için Lübbey’ in uygun olduğunu düşünüyorum. Şunu da unutmamak lazım reklamın iyisi insanı vezir, kötüsü ise rezil eder. Biz Birgi’mize böyle bir reklam yapılsın istemiyoruz. Daha önce çekilen Yeşil Deniz gibi olsun istiyoruz. Korku filmi yapmak isteyenler Birgi’yi listesinden silsin ama Lübbey  bu konuda hazır kendilerine oraya öneriyorum. Birgi gönüllülerinin yapabileceği  Birgi’nin tarihini örf ve geleneğini tanıtmak olmalı, örneğin kına gecesi düzenlenmeli ama oranın yerli insanı olmalı tiyatrocu değil mesela köy düğünü olmalı bunları öncesinde sosyal medyadan duyurulup  büyük bir alanda yapılmalıdır. Bunun  da ayrıca  tarihi  Birgi’mize  farklı  bir ivme  kazandıracağına gönülden inanıyorum.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ