Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’ten Rusya’ya Erik İhracatı

Ödemiş’ten Rusya’ya Erik İhracatı
Reklam

Ödemiş’e  bağlı  Bademli Mahallesinde   Diamond, Angela, Show Time, Angeleno, Fortuna  ve  Splender  cinsi eriklerin    bazılarının yurt  dışı ihracatı  olarak Rusya  ülkesine gitmesi  erik üreticilerinin  yüzlerini güldürdü.

“ERİKLERİMİZ RUS PAZARINDA YERİNİ ALIYOR.”

Ödemiş’in  Üçcevizler  mevkiinde üretim  yapan  Erik üreticilerinden   Ramazan  Satı “Bademli  Mahalllesinde   erik  üretimi  yapan çok  sayıda  erik  üretici var.  Bizler çeşitli  cins eriklerimizi yurt  içi  dışında ayrıca  yurt  dışına  da gönderiyoruz.  Eriklerimiz   Türkiye  dışında  yabancı ülke insanları  tarafından  beğeni ile tüketiliyor. Bu da  Ödemiş adına  önemli  bir  katkı olduğunu  düşünüyoruz.” dedi.

“ERİKLERİMİZ YURT  İÇİ VE YURT  DIŞINDA  TÜKETİLİYOR”

Bademli’de üretilen  kiraz gibi  ürünün  yanında  yüksek  rekoltede erik  üretimi  yapıldığını  ifade eden  ve Üçcevizler Mevkiinde  üretim  yapan  erik  üreticilerinden   Cemile  Satı  “Burada  üretimi  yapılan  farklı  cins  eriklerin  bazıları  aracı  firmalarla  Rusya  ve bazı  ülkelere  ihraç   ürün olarak gönderiliyor. Bizler burada  bu ürünlerin yurt  dışı pazarlarında  yerini almaktan   büyük bir   gururla  eriklerimizin  üretiyoruz.  Bademli mahallesinde erik  ve kiraz  üretimiyle  uğraşan  sayıları  bir hayli yüksek  üretici  var. Bu da  bölgemiz  adına  iyi bir  istihdam kaynağı  olmaktadır.” Dedi.

Erik Üreticisi  Ramazan  Satı “Son  yıllarda  Bademli Mahallemizde  kestane, ceviz, kiraz, erik ve fidancılık  ile  birlikte  kendini  aşan  bir Bademli  var.  Buradaki  alın teri ile çalışan   tüm üreticilerimiz ülke ekonomisine  katkı  da bulunmaktadır.” Dedi.

Bademli Mahallesinden  Ramazan  Göçen “Bademli Mahallesinde  erik  ve çeşitli  ürünlerde  Bademli Mahallesi   çok  ciddi sayıda  üretim yapan merkezlerin başında gelmektedir. Buradaki  ürünlerin  yurt içi  ve yurt  dışı  pazarlarında   ürünlerin yerini alması  Ödemiş’in  ürettiği ürünler  açısından başarısını ortaya  koymaktadır.  Burada önemli  olan da üreticilerin bir  arada  kooperatifleşerek    tek çatı altında birleşmesidir.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ