Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Balkan Plaj Voleybol Şampiyonası

Reklam

Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası’na başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan İzmir, Eylül ayında arka arkaya iki büyük uluslararası organizasyonda yüzlerce sporcuyu konuk edecek. U22 ve U18 Avrupa Plaj Voleybolu şampiyonaları, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Voleybol Federasyonu ile Beach-It Beach Sports Organization organizatörlüğünde düzenlenecek. Bu önemli şampiyonalarla İzmir, 2020 yılında Avrupa plaj voleybolunun merkezi haline dönüşürken, pandemi sonrasındaki ilk ve en büyük şampiyonalara ev sahipliği yapmış olacak.

Selçuk’taki Pamucak plajları, 16-20 Eylül tarihleri arasında U18 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası, 23-27 Eylül tarihleri arasında ise U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda sporcuların büyük mücadelesine sahne olacak.

Gerekli güvenlik ve sağlık önlemlerinin en üst seviyede alınacağı organizasyonun merkez sahadaki müsabakaları, internet üzerinden tüm dünyadaki voleybolseverlerle buluşacak. Gerçekleşecek canlı yayınlar ile bölgenin tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı da sağlanacak.

35 ülkeden 126 takım, 256 sporcunun kayıt yaptırdığı dev organizasyonların tanıtım toplantısı bugün, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapıldı. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Asbaşkanı Alper Aslandaş katıldı. TVF Plaj ve Kar Yönetmeni Oğuz Değirmenci ile Beach-It Beach Sports Organization sorumlusu Gürsel Yeşiltaş da toplantıda hazır bulundu.

Sonbaharda maraton rüzgarı

Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparak hem İzmir’in dünya kenti hedefine katkı sunmayı, hem de kentin her yerinde hemşehrileri sporla buluşturmayı hedefleyen bir anlayışla hareket ettiklerini söyledi. Sonbaharda İzmir’de spor organizasyonlarının yoğun bir şekilde devam edeceğini açıklayan Soyer, “6 Eylül’de ‘Uluslararası 9 Eylül Maratonu’nu, 4 Ekim’de de İzmir’in en büyük markalarından biri olacak ‘Maraton İzmir’ organizasyonlarını gerçekleştireceğiz” dedi.

Turizm sektörü canlanacak

Plaj Voleybolu Avrupa şampiyonalarının İzmir’in tarihsel açıdan en önemli ilçelerinden biri olan Efes Selçuk’ta olmasının çok kıymetli olduğuna dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları kaydetti: “Selçuk, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Efes Antik Şehri’nin, adına dünyanın yedi harikasından biri inşa edilen Artemis’in, Meryem Ana’nın ve benzeri pek çok tarihi değerin bulunduğu adeta bir açık hava müzesi. Bu çapta bir organizasyonun şehrimizde, pandemiden en olumsuz etkilenen sektörlerin başında gelen turizm sektörüne de her anlamda büyük katkıları olacağını düşünüyorum.Bu büyük organizasyonun gerçekleşmesine Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ev sahipliği yapan ve katkı sunan Efes Selçuk Belediyesi’ne, Türkiye Voleybol Federasyonu&rsq uo;na, Avrupa Voleybol Federasyonu’na ve Beach-It Beach Spor Organizasyonu’na şükranlarımı sunuyorum”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ