Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İstanbul Sözleşmesi Uluslararasıdır

Reklam

KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ ve MÜCADELEYE İLİŞKİN AVRUPA KONSEYİ ULUSLARARASI BİR SÖZLEŞMEDİR.

Ödemiş Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı  Ümran Ateş  İstanbul Sözleşmesi Kadına yönelik şiddetin önlenmesi ile ilgili   yaptığı açıklamada “İstanbul   sözleşmesi  kadına  yönelik  şiddetin  önlenmesi  ve bunlarla mücadeleye ilişkin Avrupa Konseyi sözleşmesi bir uluslararası sözleşmedir. Ayrıca 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına yönelik şiddetin Önlenmesiyle ilgili kanunun tam olarak uygulanmasını istiyoruz.” dedi.

11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açıldığı için İstanbul sözleşmesi adını taşır. Ödemiş Belediye Meclisi Kadın Erkek eşitliği Komisyonu, Ödemiş Kent Konseyi ve ÖKK Kadın Komisyonunun katılımları ile son dönemlerde artan kadına şiddet eylemlerine karşı ortak hareket etmek amacıyla bir araya geldi. Başlangıcında Belediye Başkanı Eriş’in  de hazır bulunduğu toplantı sonrası katılımcılar yukarıdaki bildiriye destek verdiler.

Ayrıca Ödemiş Kent Konseyi Kadın meclisinde  bu konu ile ilgili bir çalışma grubu kurulmasının ardından Ödemiş Belediyesi Kadın Erkek eşitliği komisyonu ile dayanışma içinde olunmasının önemini dile getirdiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ