Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

YKS Sonuçları Ürkütücü!

Reklam

Demokrat  Parti    genel  Başkanı   Güntekin  Uysal  yaptığı  açıklamada “Sonuç kaygı vermekten öte artık; ürkütücü! Üniversite adayları, 40 soruluk Matematik testinde ortalama 5,5 fen bilimleri testinde ise 2,6 net yapabildi. 550 bin öğrenci barajın altında kalırken TYT’de başarı, yüzde 40’ı bulmadı.

Peki neden? Eğitim kurumlarını bir “Siyasal kamp” olarak konumlandıran, kaybettiği tabanları ikame edebilmek için liseleri bir “taban üretim merkezi” haline getiren, getirmeye gayret eden, yolsuzluk, hukuksuzluk ve usulsüzlüklerini bir iman meselesi gibi savunacak nesil yetiştirme gayretine düşen iktidar anlayışı, bu başarısızlığın sorumlusu! Eğitimdeki hal aslında herşeyi anlatıyor! İktidarın rüyası olan, ama gidişata bakınca biz demokratlar için, adalete inananlar için “kabus” olduğu kuşkusuz “2023 Türkiyesi” Türkiye’nin kazandığı değil, iktidar kazansın diye Türkiye’nin kaybetmeye devam ettiği bir varış!Her geçen gün kaybediyoruz!

Geçmişi kaybettik; emekle, azimle, şevkle Cumhuriyet döneminde, öncesinde Tanzimat’tan bu yana sebatla biriktirdiklerimizi, ürettiklerimizi… Şimdi daha da fenası geleceği kaybediyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ