Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Soyer, Büyükşehir Çalışanlarıyla Bayramlaştı

Soyer, Büyükşehir Çalışanlarıyla Bayramlaştı
Reklam

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer belediye personelinin Kurban Bayramı’nı kutladı. İZSU, Halkapınar Ek Hizmet Binası, Halkapınar Atık Transfer İstasyonu, İZBETON ve Fen İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret eden Başkan Soyer, “Yüreğimiz sizinle beraber atıyor” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe’yle belediye personelinin Kurban Bayramı’nı kutlamak için sabahın erken saatlerinde mesaiye başladı. İZSU, Halkapınar Ek Hizmet Binası, Halkapınar Atık Transfer İstasyonu, İZBETON ve Fen İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret eden Başkan Soyer, tüm personelle tek tek bayramlaştı. Başkan Soyer personelden üstlendikleri görevleri en iyi şekilde yerine getirmelerini isteyerek “Yüreğimiz sizinle beraber atıyor” dedi.

Tunç Soyer’in, bayram ziyaretleri kapsamında ilk durağı İZSU’nun Çiğli Evka-5’teki hizmet binası oldu. Başkan Soyer’i burada İZSU Genel Müdürü Aysel Özkan karşıladı. Personelle bayramlaşan Başkan Soyer, çalışanların mutlu ve huzurlu olmasını istediklerini, bunun için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Başkan Soyer, “Sizin iyiliğinizi istiyoruz. Uzun, huzurlu, keyifli ve mutlu olmanızı istiyoruz. Bütün çabamız da bu. Çünkü biliyoruz ki; siz mutlu ve huzurlu olursanız, İzmir’e vereceğiniz emek, İzmir’e katacağınız değer daha fazla olur. Bunun bilinciyle hareket ediyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALARINIZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN”

Personelden kente iyi hizmet etmelerini beklediklerini kaydeden Başkan Tunç Soyer, şunları söyledi: “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanlarının, yaptıkları çalışmalarla bütün Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum. Böylece herkes bundan ilham alır. Anlaşılması lazım ki insanlar çalışmaktan yüksünmesinler. İnsanlar tembellikleriyle övünmesin. Diliyorum ki önümüzdeki günlerde daha iyi bir Türkiye’de, daha güzel bir İzmir’de birlikte yaşayacağız.” Soyer, atölyeleri inceledikten sonra buradan ayrıldı.

“SİZİ BÜYÜK BİR GURURLA TAKİP EDİYORUM”

Ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Halkapınar’da bulunan ek hizmet binasına gelen Başkan Soyer, burada da tek tek bütün personelle bayramlaştıktan sonra Halkapınar Atık Transfer İstasyonu’ndaki işçilerle bir araya geldi. Soyer’i burada İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran ve işçiler karşıladı. Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir kurum olduğunu, o nedenle bir araya gelmenin her zaman mümkün olmadığını belirterek, “Yoksa gönül istiyor ki, oturalım konuşalım. Birbirimizi duyup dinleyelim. Birbirimizin derdine, sevincine ortak olalım ama yetişemiyoruz. Fakat bilin ki kalbimiz sizinle” dedi. İzmir gibi bir şehri birlikte yönetiyor olmanın, İzmir gibi bir şehre birlikte hizmet ediyor olmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Soyer, şunları söyledi: “Emeklerinizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. İzmir’i çok daha huzurlu yaşanan, çok daha keyifli yaşanan bir kent haline getireceğiz.”

Gün boyu ziyaretlerine aralıksız devam eden Başkan Soyer, İZBETON Genel Müdürlüğü personeliyle de bayramlaştı. İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’nın karşıladığı Soyer’e, burada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe’nin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Barış Karcı da eşlik etti.

“YALIN AYAK KOŞA KOŞA ÖLÜME GİTTİLER”

İZBETON ve Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçilerle öğle yemeği yiyen Başkan Tunç Soyer, tüm çalışanlarla bir araya gelmenin her zaman mümkün olmadığını, bütün personeli çok sevdiğini söyledi. İzmir gibi dünyanın en güzel şehirlerinden birinde birlikte çalışmanın kendisini mutlu ettiğini anlatan Başkan Soyer, “Bu şehrin insanlarına hizmet üretiyoruz. Bu çok onur veren bir şey. Bizim çok kadim bir kültürümüz var. Bu kadim kültürün evlatlarına, torunlarına, gelecek nesillerine hizmet üretiyoruz. Asla aklınızdan çıkmamalı ki bize bu toprakları bırakan atalarımız, biz bu topraklarda huzurlu yaşayalım diye yalın ayak koşa koşa ölüme gittiler. Öyle bir miras bıraktılar ki bize, her santimetre karesinde gözyaşı, kan, ızdırap, acı ve bedel var. Şimdi biz hem onların mirasına saygılı olmaya, hem de bizden sonra gelecek kuşakların bizi sevgi vesaygıyla anmasını sağlayacakları bir noktada durmalıyız. O nedenle sadece işimizi yapacağız. Kimseden başkabir şey beklemiyoruz. Hangi işi yapıyorsak yapalım, iyi yapacağız. İşimizi iyi yaparsak hem onların ruhuna saygısızlık etmemiş oluruz hem de bizden sonraki kuşakları bizi sevgi ve saygıyla anmasını sağlamış oluruz. Ben inanıyorum ki büyük çoğunluğunuz bu duygularla çalışıyor” dedi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ