Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Yılmaz Göçmen Yeni Kitabını Okuyucularıyla Buluşturdu

Reklam

Daha önce hazırladığı  belgeseli  TRT’de  yayınlanan ve yaptığı  tarihi araştırmalarıyla  adını  duyuran  Tireli  Araştırmacı Yazar ve Emekli Eğitimci Yılmaz Göçmen, ‘Her otel odasından duman ayrı tüter’ isimli yeni kitabını okuyucularıyla  buluşturdu.

Başarılı  araştırmacı  Yılmaz  Göçmen, son olarak İzmir Kemeraltı’nda bulunan tarihi bir otelde çalışan ve yaşayanların hayatlarından ve hayat hikayelerinden kesitlerin yer aldığı yeni bir kitap daha çıkardı. Son çıkan kitap ile birlikte Göçmen’in çıkardığı toplam kitap sayısı 10 oldu.

Son kitabı ile ilgili açıklama yapan Göçmen, “Bu kitabı yazmak için tarihi otelde ve o otelin çevresinde yaklaşık 1,5 yıl yaşamak ve orada yaşayanların hayat hikayelerini araştırmakla günlerimi geçirdim. 1969 ile 1973 yılları arasında Aydın Bozdoğan Yeniköy’de görev yaparken rahmetli molla dayı bir kış günü yanıma gelerek bana köyü göstermiş ve ‘Bak hoca her evin bacasından duman farklı tütüyor. Her evde yanan ateşin nasıl ve ne ile yanabildiğini sadece o evlerde yaşayanlar biliyor. Bunu hiç unutma’ demişti. Bu otelde de her odadan duman ayrı ve farklı tütüyordu. İşte bu kitabın adı yıllar önce koyulmuştu. Bu  yeni  eserimin  de beğeni  ile okunacağına inanıyorum” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ