Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kurban Bayramı Sonrası Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor

Reklam

Beydağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından mahallelerdeki tüm çöp konteynerleri yıkanarak dezenfekte edildi.
Fen İşleri Müdürlüğü temizlik ekipleri Kurban bayramı sonrası çöplere atılan atıkların kötü koku ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde tüm mahallelerde bulunan konteynerleri yıkayarak, bakteri öldürücü ve koku giderici anti bakteriyel ilaçlarla temizledi.
Ekipler tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik hizmetinin yanı sıra kurban bayramında kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynerleri yönelik özel bir çalışma yapıldı.
Halkın sağlığı ve çevre temizliğinin en hassas konulardan biri olduğunu belirten Başkan Feridun Yılmazlar “Tüm cadde ve sokaklarımızda temizlik çalışmalarımız devam ederken, periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik işlerine ara vermedik. Kurban bayramında kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynerleri yönelik özel bir çalışma yapıldı. İlçemizde bulunan bütün çöp konteynerlerimiz yerinde yıkayarak, özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü temizlik ekiplerimiz, dezenfekte işlemi ile kötü koku ve bakteri oluşumunun önüne geçiyor. Bu çalışma ile sadece konteynerleri temizliği değil, şehir içinde çeşitli atıklardan kaynaklanan kirli noktalarda da bu dezenfekte işlemi sağlanıyor” dedi.
Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ