Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Çöpünü Doğaya Atma!

Reklam

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı denizlerin çöpe boğulmaması adına  bir kez  daha  önemli mesaj verdi.

Kent  Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı “Çok az bir süre sonra temiz yüzecek deniz bulamayacağız. Pislik çöp ve atık maddenin içinde yaşayacağız

Aşağıda yazanlar çöp konteyneri ya da çöp deponi alanında bulunanlar değil. Sahillere vuranlar. Yani gelişigüzel attığınız çöpler bir süre sonra sahilde yolda karşınıza çıkıyor denizde vücudunuza yapışıyor dokunuyor.

Tatilimi yaptığım bölgede de bu kötü olguyu yaşadım. Özellikle akşam üzeri denizin sahil kısmındaki sularda her türlü çöp ve atık madde bulunuyor. O pisliğin içinden denize girmek zorunda kalıyor tüm insanlar . Bu durumun her yıl daha da arttığını kahrolarak gözlemliyorum. Bir çözüm bulunmalı muhakkak olarak diye düşünüyorum ama günümüz insanının yaşam şekline göre umutsuzluğa kapılıyorum. Aşırı tüketim, lüks harcama, israf yaşamımızın en önemli özellikleri oldu. Bahsettiğimiz bu çirkin durum da zaten bu yaşam modelinin sonucu olan şeyler. Eğer akılla sağduyuyla doğal yolla bu sıkıntıları sorunları çözemezsek doğa bize bunları kıtlık, felaket ve acıyla zorla yaptıracak. Eğer denizleri de kirletmeye devam eder yaşanmaz hale getirirsek insanlığın gidecek yeri kalmayacak.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ