Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DSP Tire İlçe Teşkilatı Açıldı

Reklam

AÇILIŞI GENEL BAŞKAN ÖNDER AKSAKAL GERÇEKLEŞTİRDİ

DSP Tire İlçe teşkilatının açılışı Yeni  Mahalle Fevzipaşa Caddesinde  DSP  Genel Başkanı Önder  Aksakal’ın  katılımıyla  gerçekleştirildi.

Yapılan  açılışa  Genel  Başkan Önder Aksakal’ın yanı sıra  Genel  Başkan Yardımcısı    Selçuk  Karakülçe, Torbalı İlçe Başkanı Güngör  Demirkaya, Ödemiş DSP İlçe Başkanı  Ulutan Torun ve  Tire İlçe Başkanı İhsan Güçtekin ile Tire’deki  partililer  katıldı.

DSP’nin Tiredeki bayrağını en iyi şekilde  dalgalandıracaklarını  dile  getiren  Açılışta konuşan Tire  DSP İlçe  Başkanı Güçtekin “Tire  DSP  İlçe Teşkilat binasının  açılışında bizleri  onurlandırmasından  dolayı  değerli  genel  başkanımız  Önder  Aksakal’a,  Genel  Başkan  Yardımcımız  Selçuk Karakülçe’ye ve diğer  değerli  konuklarımıza  ayrı  ayrı   teşekkür ediyoruz.  İlçemizde  DSP’ye gönül veren  partililerimizi  aynı çatı altında  toplayarak   çalışmalarımızı  sürdüreceğiz.”  Dedi.

“BUGÜN TİRE’DE KARŞINIZA YENİ BİR GÜÇLE ve YENİ BİR DİNAMİZMLE ÇIKIYORUZ.”

DSP Genel  Başkan yardımcısı Selçuk  Karakülçe “Tire’de karşınıza yeni bir güçle, yeni bir dinamizmle, yeni bir emek ürünüyle çıkıyoruz. Hiçbir zaman yılgınlığa düşemeyeceğiz. Hiçbir zaman yalnızlıktan ve imkansızlıklardan şikayet etmeyeceğiz. Her sabah güneş yeniden doğuyor. Bu açılan binada yeniden sizlerle beraber olmak benim göğsümdeki umudu yeniden yüceltti. Bu ülkeye Demokratik Solcular lazım. Bu ülkeye Demokratik Sol Partililer lazım. Bu ülke ancak bir yol bulabilse kendisine demokratik sol politikalar sayesinde bulabilir. Her birimizin bu hedeflerle yola dizildik,  bu hedefle inşallah genel başkanımızı Cumhurbaşkanı yapacağız, yüreğine, enerjisine çok fazla ihtiyacımız var.” dedi.

“BİZ YILLAR ÖNCE TÜRKİYE’Yİ BU ŞEKİLDE BIRAKMAMIŞTIK.”

Tire  DSP  İlçe  Teşkilatının  açılışı  öncesinde  konuşan  DSP Genel Başkan Önder Aksakal “Bizler demokratik sol partililer olarak Türkiye’yi üzülerek takip ediyoruz. Biz 18 sene önce böyle bir Türkiye bırakmamıştık. Biz 18 önce terör bitirilmiş bir tek kurşun atılmayan terörün elebaşısı İmralı’ya tıkılmış bir ülke teslim etmiştik bu iktidara, biz bugünkü Ak Parti iktidarına Türkiye’yi teslim ederken 12 liraya satılan bir mutfak tüpü teslim etmiştik, bugün 120 liraya satılan mutfak tüpüyle karşı karşıyayız. Biz bunlara devleti teslim ettiğimizde çeyrek altın 23 liraydı, bugün 850 lira kimse kimsenin düğününe gitmeye cesaret edemiyor. Böyle bir ülke haline geldik. Ama gelin görün televizyonlarda, gazetelerde canbaza bak oyunu yapılıyor. Yeni yeni siyasi partiler kurdurulmaya çalışılıyor. Yeni yeni siyasetçiler Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya atılmaya çalışılıyor. Millet sabaha kadar tartışma programlarında hangi kanalı izlerseniz izleyin aynı muhabbeti dinliyor. Bunlara itibar etmeyin eğer hakikaten insanca yaşam koşullarını hakikaten devlet ve millet olarak dünyada onurlu başı dik bir yaşam koşulu elde etmek istiyorsak yeniden Demokratik Sol Parti politikalarını, Ecevit politikalarını, halkçı politikaların milliyetçi politikaların hayata geçirileceği bir dönemi getirmek zorundayız. Demokratik Sol Partiyi yeniden iktidara getirirsek ancak huzurlu ve güvenli bir yaşam elde edeceğiz. Vurguna, talana, soyguna dur dersek ancak insanca yaşayabiliriz. Çiftçi perişan durumda yetiştirdiğini hak ettiği paraya satamıyor.  Bir şeyi bilmenizi istiyorum Siyaset kurumu dejenere edildi. Kimin artık ne olduğu bilinemez hale geldi. Sapla saman karıştı, it iziyle at izi birbirine girdi. Davutoğlu düne kadar Ak Partinin başbakanlığını yapıyordu. Şimdi çıkmış diyor ki “Ben hayatım boyunca sağcı hissetmedim” sen kendini sağcı hissetmediysen, solcu hissetmediysen ne olduğunu merak ettik. Ben kendimi bildim bileli solcuyum. Sağcılık da solculuk da ayıp değil ama neysen ne  olduğunu dürüstçe ortaya koy, düne kadar ekonomiyi yöneten sizdiniz, düne kadar devleti yöneten sizdiniz ne oldu neyi paylaşamadınız da birbirinize düştünüz. Zaten sizin karşınızda Allah razı olsun diyelim hiç arzusu olmayan devleti yönetme gayreti gayesi olmayan bir ana muhalefet partisi var onlarda zaten kendilerini yemekten memlekete  baktığı yok. Buna bir dur deme zamanı gelmiştir. Önümüzdeki seçimlerde Demokratik Sol Partiyi hep beraber iktidara taşıyacağız. Bütün insanların kardeşçe yeniden yaşam koşullarını yaratmak zorundayız bunun için Tirede güvercin yuvamızı açıyoruz. Bütün Tireli kardeşlerimi çiftçi üretici kardeşlerimi bu kapı kendi kapısı gibi kendi yuvası gibi her zaman onlara açık olacaktır. “dedi.

Tire DSP İlçe teşkilatının açılışı  kurdele  kesimi öncesinde ilk önce  açılışa  katılan DSP’liler   toplu halde  güvercinleri uçurduktan sonra açılışı  Genel Başkan Aksakal Hayırlı Olsun dilekleriyle açılışı  gerçekleştirdi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ