Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi
Eriş’ten Coğrafi İşaret Tescilli Ödemiş Köftesi Açıklaması
Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat ERİŞ”in Coğrafi İşaret Tescili alınan Ödemiş Köftesi için yaptığı açıklama; ‘’Turizm denildiğinde aklımıza ilk gelen deniz kum ve güneşli daha sonra tarih Sağlık Kültür ve inanç turizmi de ülkemizde gelişte özellikle son yıllarda ise en fazla gastronomi turizmi önem kazandı hepimiz seyahat planları içerisinde gittiğimiz yerlerin meşhur yiyecekleri tatmayı önemsiyoruz Bu yüzden Ödemiş Ticaret Odası olarak da hem turizm’e Katkı sağlamak için hem de yerel değerlerimize sahip çıkmak için coğrafi işaret tescil yerine önem veriyoruz Bozdağ kestane şekeri Ödemiş tek işte zeytinyağı yarından sonra Ödemiş köftesinin de coğrafi işaret tescil sürecini tamamladık Bu ürünlerin tanıtımı ile ilgili Özellikle bazı projelerimiz var Ancak bilinmesini istiyoruz ki coğrafi işaret alındıktan sonra bu ürünlerin tanıtılması için yeni bir çalışmaya gidilmesi gerekiyor.

Ahrandı’da Yanan Alan Yeniden Canlanmalı

Reklam

Ödemiş Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Meclisi, Koza-der ve Tema Vakfı Ödemiş ilçe temsilciliğinden yöneticilerin ortak katılımıyla yanan Ahrandı ormanı konulu bir toplantı yapıldı.

Toplantıda Ödemiş’in hemen dibindeki yeşillik alan Ahrandı tepelerinde geçtiğimiz haftalarda meydana gelen Orman yangınları değerlendirildi. Ormanda mangal yakmanın yasak olduğunun vurgulanması gerektiği bu sebeple denetimlerin artırılması, gerekirse cezaların uygulanmasının gerekliliği vurgulandı.

Ödemiş Kent  Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı “İlçemizdeki Doğasever çevreci kurumlar olan Ödemiş Kent Konseyi Çevre Şehircilik Meclisi, Koza-der ve Tema Vakfı temsilcilerinin üzerinde özellikle durulduğu iki konu oldu.

Yanan alanda kesinlikle imara izin verilmemeli rant alanları yaratmak amacıyla geleceğimiz olan ormanlar yok olmamalı.

Yangının hasar verdiği alanlarda yeşili ormanı doğayı yeniden canlandırmak amacıyla hareket edilmeli.

Ormanlarımız Korunmalı. İlçemizin akciğeri diyebileceğimiz Ahrandı ormanlarının muhakkak korunması gerektiği vurgulanan toplantıda tüm kurumlara ve vatandaşlara yeşili doğayı korumak ve zarar vermemek için aşırı hassasiyet göstermeleri gerektiği vurgulandı.

Haber  : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ