Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Köy-Koop’tan Belgesel Projesi Tanıtım Gecesi

Reklam

İzmir Köy-Koop Birliği Kooperatifçiliğin yanında sanatsal yönde faaliyetlerini sürdürüyor.  Kooperatifin Bademler Köy Tiyatrosunun “Birlik  Belgesel“ gösterimi sahne aldı.

Kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanı Neptün Soyer “İzmir Köy-Koop bir yolculuk. Gönlümüzle çıktık bu yola. Cumhuriyet’in en önemli kazanımlarından biri olan kooperatifçiliğin yolunda olmak bizi çok mutlu ediyor. Bu belgeselle Türkiye’nin kooperatifçilik tarihi için küçük bir adım attık” dedi.

KÖY-KOOP BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ TEBRİK ETTİ.

Büyükşehir  Belediye Başkanı  Tunç Soyer “Kooperatifçiliğe desteklerinin süreceğini söyledi. 1971’den bu yana 100’ün üzerinde kooperatif ortağı ve binlerce üreticiyle “köylünün örgütlü gücü” olarak varlığını sürdüren İzmir Köy-Koop Birliği’nin kuruluş dönemini anlatan “BİR’lik” adlı belgeselin ilk gösteriminde emeği  geçenleri  kutluyorum.” dedi.

Urla Bademler Köy Tiyatrosu’nun bahçesinde yapıldı. İzmir Köy-Koop’a emek verenlerin, kuranların, tanık olanların ağzından Türkiye’de yerel kalkınmanın hikayesini anlatan belgesel izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Gösterime belgeselde tanıklıklarına başvurulan Prof. Dr. Ziya Gökalp Mülayim, Mustafa Başer ve Veli Esenli başta olmak üzere Türkiye’de kooperatifçiliğin duayen isimleri, Mahmut Türkmenoğlu’nun eşi Filiz Tükmenoğlu, İzmir İl Tarım Müdürü Mustafa Özen, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, CHP İzmir Eski Milletvekili Türkan Miçooğulları, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Yelda Celiloğlu, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Hakkı Çetin, kooperatif başkanları, ortakları ve aileleri de geldi. Mahmut Türkmenoğlu Kooperatifçilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yolcu Bilgiç ise bağlaması ile geceye katılım  gösterdiler.

BADEMLİ ESKİ  BELEDİYE  BAŞKANI BAŞER’DE SÖZ ALDI

Bademler  Mahallesinde gerçekleşen Belgesel tanıtım  gecesinde söz alan Bademli  Mahallesi Köy-Koop İzmir Birliği Kurucu Üyesi ve Eski Başkanı, aynı zamanda Ödemiş Bademli Kooperatif Başkanlığı yapmış Mustafa Başer “Dayanışmanın çığ gibi büyümesinin kooperatiflerin örgütlenmesiyle mümkün olabilecektir. Ayrıca  Köy-Koop’un kooperatifçiliğin yanında sanatsal çalışmalara  yer vermesinden dolayı Başkan Neptün Soyer’i kutluyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ