Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

EFES SELÇUK’TA “ZAFERE ADIM ADIM”

Reklam

Efes Selçuk,  Zafer Haftası’nı kültür sanat etkinlikleriyle kutlayacak. Büyük Taarruzun 98. Yıl dönümü sebebiyle Efes Selçuk’ta bir gelenek haline gelen Kurtuluş Yolu Anıtı önünde düzenlenecek törenin yanı sıra, Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Levent Üzümcü, Müştemilat Kumpanya, Piyanist Dengin Ceyhan Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Efes Selçuk’lular ile bulaşacak.

26 – 30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında ilk olarak 26 Ağustos günü saat 11.45’te İstasyon Meydanı’nda Kurtuluş Yolu Anıtı Buluşması gerçekleşecek. Efes Selçuk Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşecek buluşmada Heykeltıraş Mehmet Aksoy tarafından İstasyon Meydanı’nda yapılan “Kurtuluş Yolu Anıtı’nda” Ulu Önder’in siluetinin gölgesinin düştüğü “o ana” katılımcılar bir kez daha tanık olacak. Vatandaşların ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte Utku Erişik Nazım Hikmet’in Kuvay-ı Milliye Destanı’ndan bir parça okuyacak.

BOYUN EĞMEYENLERİN HİKÂYESİ

 Aynı günün akşamında Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Levent Üzümcü İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek gösteride saat 20.30’da “Boyun Eğmeyenlerin” hikâyesini anlatacak.

28 Ağustos Cuma günü dünya müzik kültürünü Anadolu’nun müzikal zenginliğiyle buluşturup halkın her kesiminden sanatsevere ulaştırmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Müştemilat Kumpanya saat 20.30 Ahmet Ferahlı Parkı’nda bir konser verecek.

  Büyük Zafer’in 98. Yıl dönümü olan 30 Ağustos akşamı saat 20.30’da Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden Dengin Ceyhan “Kurtuluştan Zafere” adlı Piyona Resitali ile Efes Antik Kenti Odeon’da müzikseverlerle buluşacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ