Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde 98. Yılı Kutlamanın Büyük Bir Heyecanını Yaşıyoruz

Reklam

Demokrat  Parti İzmir İl başkanı Dökmeciler, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şu görüşleri dile getirdi. “Milletimizin birliğinin ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün tartışıldığı bugünlerde; ülkemiz üzerindeki emelleri bilinen dış güçler ve işbirlikçileri, bu milletin sağduyusu sayesinde hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır.

Bugün, tarih sahnesinde var olduğu günden beri bağımsızlığı ile tüm dünyaya örnek olmuş, mazisi kahramanlıklarla dolu yüce Türk milletinin ve kahraman ordumuzun, kutsal vatan topraklarımızı istilaya ve milletimizi tarih sahnesinden silmeye kalkışan düşmana karşı tüm imkânsızlıklara rağmen Ebedî Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kazandığı Büyük Zafer’in 98.yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.Yaşadığımız bu topraklar içerisinde bir ve beraber olma iradesini ortaya koymuş insanlarımız arasında maalesef, önce zihinlerde başlayan bölünme, neredeyse somuta dönüşmüştür. Artık ideolojik bir bölünmenin ötesine geçerek, gerçek anlamda bölünme ile karşı karşıya kalmıştır.

Tarihin seyrini değiştirmeye azmetmiş bu büyük millet, geçmişte olduğu gibi bugün de, yarın da, bu çizgiyi tekrar masumların gözyaşını silecek, zalimlere karşı duracak büyük Türkiye’yi hep beraber ayağa kaldıracaktır.Kem gözlerin gözünü diktiği bu coğrafyada Türkiye, bütün varlığı ile birliğini ve beraberliğini bir kez daha tescillemek durumundadır. Türkiye’nin, ülkenin birliğini ve beraberliğini bozacak hiçbir adımın yanında bulunabilme imkanı yoktur.Çok yakın bir geçmişte yaşadığımız darbe teşebbüsü hepimizde derin yaralar açmıştır. Milletimizin ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü, bizleri dışarıdan yıkamayacağını anlayan güçler tarafından kendi içimizden, bu devletin imkanlarıyla yetişmiş vatandaşlarımızı da kendilerine alet ederek bizleri vurdu, yaraladı.

Gün, birbirimize kenetlenme günüdür. Gün, tarih bilinciyle küskünlüklerimizi, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak yeniden bir ve birlik olma günüdür. Gün, merhameti, yardımlaşmayı, asırlardır bu kadim topraklarda paylaştığımız kardeşliğimizi, adaletle yönetilmeyi yeniden egemen kılma günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Zafer’in 98.yıl dönümü vesilesiyle, başta Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferin elde edilmesinde olduğu kadar kazanımlarının korunması için verilen mücadelelerde de hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ