Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İzmir Valisi Köşger’den Ödemiş ve Beydağ Gezisi

Reklam

İZMİR VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER ÖDEMİŞ VE BEYDAĞ İLÇELERİNDE İNCELEME GEZİSİNDE BULUNDU. 

Vali  Köşger Ödemiş’e yaptığı ziyarette ilk olarak Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i ayrı ayrı ziyaret  gerçekleştirdi. Vali Köşger daha sonra  Ödemiş’e bağlı Turizm merkezi Gölcük yaylasında bulunan yaklaşık 4 yıldan beri kapalı olan Gölcük Prenses Otelini ziyaret etti.

Vali  Köşger’e  inceleme gezisinde  Ödemiş Kaymakamı  Fatih  Aksoy, Ödemiş  Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş ve  Ödemiş  teki bazı  kurum  müdürleri  eşlik  etti.

????????????????????????????????????

Gölcük mahallesinden sonra Birgi Mahallesi ziyaret eden Vali Köşger Birgi’de restorasyon çalışması devam eden Birgi Küp Uçuranlar ve Aydınoğlu Camii, Aydınoğlu Mehmet Bey Türbesi, İmam-ı Birgivi ve restorasyon çalışması  bekleyen Çakırağa Konağını ziyaret etti.   Vali Köşger burada Ödemiş Müze  Müdürü Feride Kat’tan bilgi  aldı.

Çakırağa konağını inceleyen Vali Köşger buradaki inceleme sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ödemiş’in İzmir’in önemli ilçelerinden birisi olduğunu  ifade eden İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger “Tarihi oldukça eski dönemlere dayanıyor. Ödemişin içinde de Birgi çok daha müstesna bir yere sahip, Birgi bölgenin antik dönemden beri önemli merkezlerinden birisi olmuş, Aydınoğulları Beyliğinin başkentliğini de yapmış olan Birgi’yi geziyoruz. Ödemiş’le ilgili olarak Kaymakam ve belediye başkanımızdan gerekli brifingleri aldım.  Önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili beni detaylı bir şeklide bilgilendirdiler.  Birlikte inşallah güzel işler yapacağız. Ödemiş önem verdiğimizi ilçelerden birisi, birlikte Ödemiş’e, İzmir’e güzel işlerle katkılar yapacağımızı düşünüyorum. Bu merkezler Birgi, Ödemiş, Tire, Bergama ve Selçuk Efes buralara önemli cazibe merkezleri buraların kıymetini değerini bilmemiz lazım. O nedenle buraların değerinin anlaşılmasına yönelik, Dünyaya tanıtılmasına yönelik çalışmalarımız olacaktır.” dedi.

????????????????????????????????????

Beydağ ilçesine ziyaretle ilgili  konuşan Vali Köşger “Beydağ benim için özel bir yer ben 27 yıl önce kaymakamlık stajımın 3 ayını Beydağ’da yapmıştım. O nedenle Beydağ benim için özel bir yer. 27 yıl aradan sonra Beydağ’ın ne kadar gelişmiş olduğunu göreceğiz.” İfadelerinde bulundu.

????????????????????????????????????

ÖDEMİŞLİ ÜNLÜ TÜRKÜCÜ BEDİA AKARTÜRK’TEN VALİ KÖŞGER’E MİNİ KONSER

Ödemişli Sanatçı Bedia Akartürk, Vali Yavuz Selim Köşger ile yemekte buluşurken, Birgi  Doktor’un yerinde mikrofonsuz mini konser verdi.  Ünlü Türkücü Akartürk burada   konuklardan  bol bol alkış aldı.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ