Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bayındır’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yılı Törenle Kutlandı

Reklam

Bayındır İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı Törenle kutlandı. Atatürk anıtı önünde  gerçekleşen törende, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen tarafından Çelenk’in konulmasının ardından  bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması yer aldı.

Bayındır İlçesindeki kutlama  etkinliği burada tamamlandıktan sonra etkinlik Bayındır’a bağlı  Arıkbaşı Şehitliğindeki törenle devam etti. Burada  Bayındır  Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve Bayındır Belediye başkanı Uğur Demirezen tarafından çelenklerin konulmasının ardından burada da bir dakikalık saygı  duruşu ve İstiklal Marşının okunması yer aldı.

Yapılan törene Bayındır İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Bayındır İlçe Emniyet Müdürü Levent Akkaya, Bayındır İlçe Jandarma Komutanı  Üsteğmen Yunus Emre Sonsöz, Bayındırlı  Gaziler ve çeşitli  kamu kurum temsilcileri katıldı. Bayındır ilçesinde yapılan tören boyunca havada Türk bayraklı paramotor gösterisi gerçekleşti.

“BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ  RAHMETLE  VE MİNNETLE  ANIYORUM.”

Bayındır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını kutladıklarını  ifade eden Bayındır Belediye Başkanı Demirezen “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Mücadelesinde canını ortaya koyan tüm ecdadımızı, Bayındırımızda da esareti kabul etmeyen ve işgale karşı tüm gücüyle karşı koyan tüm şehitlerimizi   saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ