Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

2159 Rakımdan Küçük Menderes Resmi

Reklam

Ödemiş Kent  Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı Bozdağ zirveden sabaha karşı gün aydınlanmadan çekilen resimde ovanın neredeyse tamamında ışık gözüktüğünü dile  getirdi.

HAVZA DEĞİL METROPOL GÖRÜNTÜSÜ VAR.

Taşlı “Ovadaki yerleşim o kadar fazla ki resmini sığdıramadım ama Bozdağ’ların eteği Kiraz, Beydağ ovasında da durum aynı. Yani cennet topraklarda çok fazla sayıda ev, tesis ve tarım işletmesi bulunmakta. Bunların bir kısmı kabul edilebilir ama çok aşırıya kaçılmış gibi. Karanlık gözüyle Küçük Menderes Havzası artık Tarım bölgesinden çok  bir metropole dönüşmüş vaziyette. Göç devam ederse yakın zamanda havzanın büyükşehire entegre olduğunu göreceğiz.”

TARIM POLİTİKAMIZ SÜRDÜRÜLEMEZ.

Taşlı “Ezcümle: Sürdürülebilir bir tarım modelini ülkemizde ve havzamızda yapılandıramadık maalesef. Bunda sadece Tarım bakanlığının değil aynı zamanda ilgili tüm bakanlıkların da eksikliği ve yanlışlıkları da bulunmaktadır.Bugün için en büyük yanlışlık büyükbaş hayvancılığın çılgın boyutlara gelmesine göz yumulmasıdır.”

İÇECEK SUYU DAHİ BİTİRMEK ÜZEREYİZ.

Taşlı “Ama artık sürdürülemez noktadayız. Yer altı sularını da bitirdik. Yakında kendimiz için içecek su bulamayacağız. Belki çok kısa bir süre sonra bu topraklar çöl olacak.O güzelim topraklara o kadar yanlış şeyler yapılmış ki: Sadece büyükbaş hayvancılık için binlerce dönüm toprağa beton döküp tesis yapmışız.”dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ