Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bayındır’da Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor

Reklam

Bayındır İlçesinde meydana gelen yangının yankıları devam ederken evlerinden olan 13  Daire sahibi mağdur olmasının ardından yaşanan talihsiz olayla ilgili olarak  Bayındır İlçe  Emniyet Müdürlüğüne bağlı Olay Yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın yanında İzmir Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye ekipleri yangının çıkış noktasındaki çalışmalarını sürdürerek çıkan  yangının asıl nedenini belirlemek için gerekli çalışmalarını sürdürüyorlar.

OLAYIN ŞOKU İÇİNDELER

Bayındır İlçesinin en büyük yangınlarından biri olarak 13 Daire, 2 işyeri ve 2 otomobil bir kayıklı motosiklet yangını ilçede  büyük bir üzüntü  yarattı. Yangın öncesine kadar yaşadıkları  eve gelen ev sahipleri acı manzarayı üzgün gözlerle izlediler.

“YANGIN SIRASINDA TESADÜF ESERİ EVDE DEĞİLDİK”

Bayındır İlçesinde evleri yanan vatandaşlardan Hüsamettin Yeltepe olayın hala şokunda olduklarını ifade eden Hüsamettin Yeltepe  gazetemiz muhabirine  yaptığı açıklamada “Binamızda çıkan yangın esnasında biz evde değildik. Can kaybı olmadı ona şükrediyoruz. Üzgünüz, geldiğimizde karşı komşumuzun 1 aylık bebeği ile içeride mahsur kaldığını  itfaiyenin çalışmalarıyla kurtarıldığını ve hastaneye kaldırıldı.” dedi.

“SABAHA KADAR PANİK İÇİNDE BİR SÜREÇ GEÇİRDİK.”

Bayındır’da yanan binadaki ev sahiplerinden Yaşar Döner “İş için evden çıkmıştım. Yaklaşık yarım saat sonra beni bir arkadaşım aradı ve evde alevlerin olduğunu söyledi. Hemen eşimi çocuklarımı aradım, bu esnada alevler her tarafı sarmış  itfaiyenin zamanında gelip gelmediği konusunda tam bilgim yok ama yangının şiddetinden dolayı tam yeterli müdahale olmamış, hane sakinleri gerek kendi çabalarıyla gerekse çevredeki  komşuların çabalarıyla boşaltılmış. Yangının çıkma nedenini tam olarak bilmiyorum, ön tarafta bulunan plastik saksı gibi eşyalardan çıktığı söyleniyor.  Sabaha kadar panik içinde bir süreç geçirdik. En üst katta bulunan bir ailemiz güçlükle çıkarıldı, bir aylık bebekleri ile birlikte  kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı. Olayın çok büyük şokunu yaşıyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ