Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tarihi Anıt Ağaçlar Korunacak

Reklam

Ak Parti  Ödemiş İlçe Başkanı  Muhammet  Şen  gündemde olan   ilçeye  bağlı  Demircili Mahallesinde İzmir- Ödemiş Karayolu üzerinde bulunan asırlık çınar kesilmeyeceğini ifade eden Başkan Şen “İzmir Ödemiş Karayolu genişletme ve yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Uzun yıllardır hasret kalınan yolun yapım çalışmaları devam ederken, yol kenarında bulunan ağaçların kesilmesine sivil toplum kuruluşları ve bazı vatandaşlardan tepki geldi.Demircili Mahallesinde bulunan 400 yıllık olduğu belirtilen anıt ağacın kesileceği iddia edilerek, kesilmemesi için bazı sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar duyuru ve paylaşımlarda bulundu.

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, Demircili Mahallesine giderek, Asırlık çınar ağacının bulunduğu kahvede Mahalle Muhtarı Ülkü Coşkun ve mahalle halkı ile bir araya gelerek konuyla ilgili açıklamasının devamında “İzmir- Ödemiş Karayolu çalışmaları hızla devam ediyor. Bu yolun yapılması biran önce bitmesi gerekiyor. Yol güzergâhı ile ilgili yaşayan sıkıntılar sorunlar aşılmaya çalışılıyor. Yol için istimlak çalışmalarının kolay olmadığını herkes biliyor. Yol kenarlarında kesilen ağaçlar için ağaç katliamı yapılıyor diye paylaşımlar görüyoruz. Bu ağaçların anıt ağaç olduğu iddia ediliyor. Sökümü olacak olanlar sökülüyor. Bir başka yere taşınıyor. Ama imkânsız olanlar mecbur kesiliyor. Yolumuz bittikten sonra ağaç dikimi yapacağız.”dedi.

“ÖDEMİŞ HEPİMİZİN, AĞACI DA BUNA DAHİL”

Ödemiş’e en iyi olanı yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz diyen Şen,  “ Ödemiş hepimizin, ağacı da buna dâhil. Yine aynı şekilde Demircili Mahallemizde bulunan 400 yıllık çınar ağacımızın kesileceği yönünde yalan paylaşımlar söz konusu, araştırma yapmadan birilerinin söylemleri ile vatandaş gaza getirilmeye çalışılıp bazı kişiler kendilerine prim kazandırma derdine düşmüş. Bu alanda yol daraltma çalışması olacak ve ağaç korunacak. Zaten karayollarımız ve yüklenici firmamız her ağaçlar konusunda sit anıtlar kuruluna, çevre şehircilik bakanlığına gerekli yazıları yazarak, anıt olup olmadığı yönünde bilgi alıp o şekilde çalışma yapıyor.

Bizi doğa katliamcısı ağaç katliamcısı gibi göstermek yerine birebir bizlerle de irtibat kurabilirler. Kapımız herkese açık. Gerçek olanı öğrenebilirler, doğru yanlış tartışılabilir.  Varsa bir sorun birlikte çözüm aranabilir. Sonuçta bu yolun yapılması gerekiyor. Ödemiş hepimizin” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ