Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İnsandan Çok Kedi Var!

Reklam

HAYALET KÖYÜN KAHVECİSİ KÖYDE YAŞAYAN HEM İNSANLARIN HEM DE HAYVANLARIN  İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR.

Ödemiş İlçesinin tarihi köyü olan ve aynı zamanda Hayalet Köy ve  Terk Edilmiş Köy olarak adını duyuran Lübbey Mahallesinin tek kahvecisi Mehmet Güler köydeki yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamasının yanında ayrıca  hayvanların da yiyecek ihtiyaçlarını her gün karşılamaya devam ediyor.

Köyün  tek kahvecisi  Mehmet  Güler Ödemiş’ten köye 18 kilometre mesafede kahvehanesine gelerek köyde yaşayan hem insanların hem de sokak hayvanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılıyor.

“HİÇ KİMSE GELMESE DE ODUN ATEŞİNİ YAKARAK ÇAYI DEMLİYORUM.”

Pandemi sürecinin köylerindeki ziyaretçi sayısını tamamıyla bitirdiğini ifade eden Lübbey Mahallesinin tek kahvecisi Mehmet Güler “Pandemi süreci dolayısıyla Lübbey’e gelen giden yok. Lübbey’de insan sayısından fazla kedi var şu anda. Bende her gün 18 kilometre yol kat ederek köydeki yaşayan vatandaşların ve kedilerimizin yemek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum. Burada hiçbir maddi beklentim yok. İnsanlık vazifemi yerine getiriyorum. Çay satışı olmasa bile her gün mekanıma gelerek çayı odun ateşinde demliyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Köyümüzün turizme açılması konusu, muhtemel olarak Pandemi sürecine takıldı. Köyümüzde tarihi çok eski olan cami var. Restorasyon çalışmaları  bekliyor. Köyümüz aslında bir hareket bekliyoruz.” dedi.

Köyün tek kahvecisi olan Mehmet Güler’in hem insanların hem de hayvanların yemek ihtiyacını karşıladığını ifade eden Köyde yaşayan vatandaşlardan Durmuş Yakut  “Pandemi dolayısıyla son aylarda maalesef köyümüze ziyaretçi  gelmiyor.  Köyde şu anda 5 insan var, köyümüzde yaşayan kedi sayısı15. Bizde onlarla baş başa kaldık. İnsanların köyümüze çok az gelmesi nedeniyle kedilerle birlikte hayatımızı sürdürüyoruz.” Dedi.

HAYALET  KÖYDE  SESSİZLİK  HAKİM

Hayalet Köyde  sessizlik hakim olurken, köyün hakimi kediler oldu. Pandemi süreci nedeniyle ziyaretçi  gelmeyen  köyde yaşayan çok az sayıda insanlar köydeki  bulunan  evlerin  turizme kazandırılmasıyla bir hareket beklediklerini ifade ediyorlar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ