Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Orman Yangını İle İlgili Şüpheliler Adliyeye Çıkarıldı

Orman Yangını İle İlgili Şüpheliler Adliyeye Çıkarıldı

İzmir İl Jandarma Komutanlığınca İzmir İli genelinde suç ve suçlularla mücadele kapsa 29 Eylül 2020 tarihinde İzmir İli Bergama İlçesi  Seklik Mahallesinde meydana gelen orman yangını ile ilgili olarak olay yerinde yapılan detaylı inceleme ve görgü tanıklarının bilgisine başvurulması sonucu olay günü şüpheli bir araç görüldüğü ve şahısların hızla olay yerinden kaçtıkları üzerine çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda: Bergama İlçe Jandarma Komutanlığı Ekiplerince olay yerinde geniş çaplı arama faaliyeti gerçekleştirilerek şüpheli (2) şahıs yakalanmış ve yapılan ilk mülakatta şüpheli (2) daha olduğu bilgisi alınmış, diğer şüphelilerin kaçtıkları araç plakası tespit edilmiş ve Manisa il Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında yakalanması sağlanarak şüpheliler teslim alınmıştır. Kaçan şüphelilerin kullandıkları araçta yapılan aramada, (30) kg. çam fıstık kozalağı, ucu yanmış bir bıçak, yangın alanından alınmış ve kısmen yanmış bir arı kovanı ile germe teli tespit edilerek muhafaza altına alınmıştır.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan E.B., İ.B., B.Ç. ve M.U., Bergama Sulh ve Ceza  Mahkemesince “Kasten Orman Yakmak, Hırsızlık, Mala Zarar Vermek ve Uyuşturucu Kullanmak” suçlarından tutuklanarak Bergama Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. İzmir İl Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı ile genel emniyet ve asayişin sağlanması için milletinin emrinde kararlılıkla  görevine devam ediyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ