Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Beydağ Hafta Sonları Yamaç Paraşütçülüğü İle Renkleniyor

Reklam

Beydağ İlçesinde, hafta sonu Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen  yamaç paraşütçü sporcularının uçuşlarıyla renkleniyor.

“PARAŞÜTÇÜLERİN UÇUŞLARIYLA BEYDAĞ’DA SPORTİF HAREKETLİLİK YAŞANIYOR.”

Her hafta sonu yamaç paraşütlerinin uçuşlarını Beyköy mahallesinin seyir tepesinden  izlediklerini ifade eden Beydağ  İlçesi Beyköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Semerci “Beydağ İlçesinin en güzel gören yerlerinden olan Beyköy mahallesinde  hafta sonları  köyümüzün üstündeki mevkiden  atlayan yamaç  paraşütçülerin  havadaki o muhteşem gösterimi güzel bir farkındalık yaratıyor. Beydağ ilçesinde bu spor dalı devamlı şekilde yapılmaktadır. Yamaç  paraşütlüğün  bölgemizde daha da geniş kapsamlı  olması yönünde, bazı tesisler yapılarak turizm hareketliliğin bölgemize ekonomik anlamda katkısı olacağına inanıyorum.” Dedi.

“BEYDAĞ’DA YAMAÇ PARAŞÜTLÜĞÜ UZUN YILLARDAN BERİ VAR”

Uzun yıllardan  beri yamaç paraşütlüğünün gönüllülerinin en çok  Egenin  farklı yerlerinden geldiğini ifade eden  Beyköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Semerci “Özellikle  Beydağ İlçesinden en yüksek tepelerinden atlayan  yamaç  paraşütçüleri zaman  zaman da ilk önce köyümüze  çay içmek amaçlı gelerek  Beydağ  İlçesinin o muhteşem manzarasını izleyemeye geliyorlar. Yamaç paraşütçüğünün bir anlamda Beydağ İlçesine farklı bir hareketlilik kazandırıyor.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ