Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Havzanın En Bütüncül Projesi; Efeler Yolu

Reklam

Ödemiş  Kent  Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı Efeler Yolu projesinin bölgenin en önemli ve bütüncül projesi olduğunu dile getirdi.

“BİNLERCE YILLIK BİRİKİMİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARACAK ÖZEL BİR PROJE”

Efeler yolu projesinin Havzanın en bütüncül yatırımı olduğunu ifade eden Ödemiş Kent Konseyi  Başkanı  Mehmet Taşlı  “Torbalı, Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Beydağ, Tire ve Selçuk’u kapsayan 500 km.’lik güzergahda Efelerin ayak izini sürerek yüzlerce binlerce yıllık birikimi gün yüzüne çıkaracak bir çalışma.Sadece ekonomik değil bölgemize sosyal tarihi  kültürel değerler de katacak ve bir çok zenginliğimizi açığa çıkaracak projede rotaların 2022 yılı sonuna kadar belirlenmesi bekleniyor.

Şu an görevli arkadaşlar rotaları belirlemek, ulaşmak, açığa çıkarmak ve ulaşılabilir hale getirmek için çalışıyor. Küçük Menderes Havzasında yaşayan her insan ve kurumun bu çalışmaya destek vermesini rica ediyorum.Çünkü bu bölgenin yaşamını değiştirecek ve katma değer yaratacak belki de dünyanın en büyük projelerinden.Bölge insanımızın sahip olduğu bütün maddi manevi değerleri yüceltecek bir   bu önemli projede el birliği ile güzel işlerin başarılacağına inanıyorum.Ayrıca bu proje Kırsal turizmin en önemli destekleyicisi olacak.Tarıma turizme ticarete çok büyük katkıları olacaktır. Kısacası bir Kalkınma Projesi.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ