Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Maket Uçaklarını Evinin Bahçesinde Sergiledi

Maket Uçaklarını Evinin Bahçesinde Sergiledi

84  YAŞINDAKİ HÜSEYİN AVCI  LİMON KASASINDAN MAKET UÇAK YAPARAK EVİNİN BAHÇESİNDE SERGİLEDİ

Fransa’da yıllarca çalışıp emekli olduktan sonra memleketi ve doğduğu yer olan Ödemiş’e gelen 84 yaşındaki Hüseyin Avcı Limon kasası ve bazı atık malzemelerden Uçak ve Helikopter maketleri yaparak mahallede yaşayan  çocukların büyük ilgisini çekiyor.

AVCI, SON  ÇALIŞMASINDA THY UÇAĞINA BENZER YAPTIĞI MAKET UÇAĞA ‘AVCI’  İSMİNİ KOYDU.

Ödemiş İnönü Mahallesinde Yaşar Doğu Caddesinde yaşayan Hüseyin Avcı daha önce bulunduğu Fransa’da  uçaklara karşı büyük sevgisinin bulunduğunu  dile getirerek “Uzun  yıllar  çalıştığım Fransa’da, uçak ve helikoptere özel bir sevgim vardı. Emekli olduktan sonra hobi olarak boş zamanlarımı değerlendirmek amacıyla limon kasasından ve bazı atık malzemeler kullanarak maket uçakla uğraşmaya başladım. Yaptığım  uçaklarda pervane ve ışıklandırma gibi her türlü orijinal  olmasına çok dikkat ediyorum. Çalışma  bittikten sonra da, yaptığım o uçak ve hekiloptere hayranlıkla bakıyorum.” dedi.

“YAPTIĞIM  ÇALIŞMALARI  BAHÇEMDE SERGİLİYORUM.”

84Yaşındaki Hüseyin Avcı boş zamanlarını en güzel bir şekilde değerlendirdiğini ifade ederken “Burada uçak ve helikopterlerin maketini  yapıyorum.  Bu sayede atık malzemelerde  değerlenmiş oluyor. Burada  ortaya çıkardığım  Uçak ve maketleri mahallemizde yaşayan çocuklar ve torunlarımın  büyük bir ilgisini çekiyor. Yaptığım  maket uçakları bazılarını  torunlarıma hediye ediyorum. Onlarda çok mutlu oluyorlar. Burada amacım insanoğlunun  çalışırsa ve  gayret ederse neler ortaya çıkarabileceğini gösteriyorum. Bundan sonra bu  çalışmayı sürdürmeye gayret edeceğim” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ