Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Üç Kadın da Onurumuzdur

Reklam

KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.

Ödemiş Kent  Konseyi yürütme kurulu  toplantısında  bir araya geldiler. Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı “Kadın meclisimizden gelen öneri üstüne Ödemiş Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi adı için önerdiğimiz Prof Dr. Türkan Saylan adı üstünde yapılan açıklamaların ardından 12 Ekim Pazartesi akşamı yaptığımız yürütme kurulu toplantısında, belediye meclisinde yapılan isim önerilerinden de anlaşılacağı üzere, Ödemiş üç çağdaş kadına sahip çıkmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, bilim kadınımız tıp doktoru Türkan Saylan ve Ödemiş’in ilk kadın muhtarı Ümmü Türe, çağdaş Türk kadının önemli birer temsilcileridir. Belediye meclisinde yapılan tartışmalarda üç ismin gündeme gelmiş olması Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri olarak bizleri sevindirmiştir.”dedi.

“İLÇEMİZİN VE ÜLKEMİZİN YETİŞTİRDİĞİ DEĞERLİ İSİMLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ.”

Taşlı “Hayatları boyunca mücadele etmiş, hak kazanmış ve gelecek kuşaklara örnek olmuş insanların çeşitli kurum, meydan, park ve caddelere adlarının verilmesi zaten kent konseyimizin de üstünde çalıştığımız bir konu idi. Kültür Sanat Meclisi’miz de konuyla ilgili kapsamlı bir araştırma yaparak, Ödemiş’e ve ülkemize hizmet etmiş Muzaffer Şerif Başoğlu, Halil Dural, Burhan Esen, Arif Bilgi, Fethi Savaşçı, Ali Orhan İlkkurşun ve Behiç Duygulu gibi siyaset, bilim ve sanat insanların adlarının Ödemiş’teki park, cadde ve sokaklara verilmesi için bir çalışma içinde idi. Böyle bir çalışma yürütülüyorken kadın cinayetleri ve kız çocuklarının istismarı haberlerinin artması üzerine bu konularda önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adının Kadın Meclisi’miz tarafından öneri olarak getirilmesi yürütme kurulu tarafından da olumlu bulunmuştur. Bu çerçevede, Zübeyde Hanım ve Ümmü Türe adlarının belediyemizin belirleyeceği bir alan veya tesise verilmesinden mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz.”dedi.

“UZLAŞMA KÜLTÜRÜNÜ YAYMALIYIZ.”

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı  Mehmet Taşlı  konuşmasının devamında “Kadın dostu bir kent olma konusundaki yaklaşımı nedeniyle belediye meclisi üyeleri tarafından üç kadının anılarının yaşatılması için toplumsal uzlaşı sağlanması dileğimizdir. Ödemiş’in kadına uygulanan şiddet haberleriyle değil de kadına verilen değerle anılan haberlerle gündeme gelmesini sağlayacak herkesi tebrik ediyoruz.İzmir’in uzak ilçelerinden biri olan Ödemiş’in önemli sorunları var. Önemli sorunlarla birlikte önemli yatırımların da kazandırılması gerektiğini hep söylüyoruz. Belediye meclis üyelerimizin çevre yolu, belediye ve kaymakamlık hizmet binası, atıkların yeniden doğaya kazandırılması gibi sorunlar ve yatırımlarla ilgili işbirliği yapmasını diliyor saygılar sunuyoruz.” mesajını verdi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ