Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Beydağ Barajından 76 Bin Dekar Arazisi Sulanacak

Reklam

Beydağ Barajı 2. Kısım Sulamasının inşaat yapım işinin sözleşmesi imzalanmasının ardından, baraj da yapılan iş kapsamında toplamda  76 bin dekar arazinin sulanması bekleniyor.

İnşaat çalışmaları ağırlıklı olarak Gerçekli, Ocaklı, Büyükavulcuk, Küçükavulcuk, Yolüstü, Örnekçitliği, Emmioğlu, Umurbey, Üçeylül, Cumhuriyet mahallerindeki toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmeti (TİGH) faaliyetlerini kapsıyor. 11 mahalledeki TİGH faaliyetleri ile toplam 21 mahallede tahliye ve drenaj tesisleri yapımı birlikte yürütülecek. İş kapsamında, sulama alanına hizmet edecek tahliye ve drenaj tesisleri, tahliye ve drenaj hatları üzerindeki sanat yapıları, işletme ve bakım yolları, elektrik hatları deplasesi inşaatları ile kamulaştırma, toplulaştırma ve TİGH yapılacağı duyuruldu.

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet  Şen İlçede bulunan  diğer barajlar gibi  Beydağ barajının önemli bir yer teşkil ettiğini dile getirerek “Beydağ Barajında bölgemizde 2. Etap sulamada geniş bir alanın daha sulanması Ödemiş ve bölgesindeki mahalleler adına önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum.” Dedi.

Kaymakçı  Eski Belediye Başkanı Halil Güler “Bölgemizde arazilerin sulanması açısından Beydağ barajı önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu anlamda barajın 2. Etap sulanması kapsamında  çeşitli mahallelerdeki arazilerin  sulanmasının sağlanması  Küçük Menderes  adına önemli olduğunu düşünüyorum.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ