Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gölcük Yaylasında Orman Yangını

Gölcük Yaylasında Orman Yangını

Ödemiş İlçesine  bağlı Gölcük  mahallesinin  Gedikyüzü mevkiinde çıkan orman yangınına  İzmir Orman  Şefliğine ait İtfaiye söndürme araçları İzmir  Büyükşehir  Belediyesi İtfaiye söndürme araçları ile havadan yangın söndürme helikopteri ile müdahale  edildi.

“YANGININ BÜYÜMEDEN KONTROL ALTINA ALINMASINA SEVİNDİK”

Orman yangının yapılan sıkı müdahale ile kontrol altına alındığını ifade eden Gölcük Mahallesi Muhtarı Ferit Aynalı yaptığı açıklamada “Mahallemizin  Gedikyüzü mevkiinde başlayan yangın haberini alır almaz hemen olayı itfaiye ekiplerine haber verdik. Çıkan yangına  İzmir Orman İşletme Şefliğine bağlı Yangın söndürme araçları İzmir Büyükşehir   Belediyesi ve havadan helikopter müdahalesiyle kontrol altına alındı. Çıkan yangında ormanlık alanda çam ağaçları kestanelik olmak üzere az bir alan yandı. Buradaki tek tesellimiz  yangın büyümeden  kontrol altına alınmasıdır.” İfadelerinde bulundu.

“RÜZGARIN ETKİSİ OLSAYDI YANGININ SEYRİ DEĞİŞEBİLİRDİ”

Yangın sırasında  rüzgarın etkisinin  çok fazla olmamasının bir şans olduğunu  dile getiren Muhtar Aynalı “Burada önemli olan zamanında yapılan müdahale ile birlikte vatandaşlarımızın ve itfaiye ekiplerinin yoğun çabasıyla yangında bir anlamda korktuğumuz olmadı. Bu konuda yangının söndürülmesinde emeği olanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Gölcük  yaylasının ormanlık alanda çıkan yangına itfaiye ekiplerinin yanı sıra ayrıca Ödemiş Belediyesi  İş makineleri ile gerekli müdahale sağlandı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ