Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Efe Dağcılar Demirdere-Hacetdede Dağ Yürüyüşünü Gerçekleştirdi

Efe Dağcılar  Demirdere-Hacetdede Dağ Yürüyüşünü Gerçekleştirdi

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kulübü sporcuları 18 Ekim Pazar günü Demirdere-Hacetdede-Demirdere dağ yürüyüşünü gerçekleştirdi.

Etkinlik Sorumluluğunu Mehmet Taşlı ve Rehberliğini Demirdere Muhtarı Muammer Kırıcı’nın yaptığı yürüyüşe 18 sporcu katıldı.Yaklaşık 27 km tutan ve 8 saat süren zorlu yürüyüşü tüm sporcular başarıyla tamamladı.Demirdere köyünden 730 rakımla başlanan yürüyüşe yeryüzü cenneti yaylalardan geçilerek Aydın Dağlarının zirvesi olan 1830 rakımlı Hacetdede’ye 5 saatte ulaşıldı. Dönüşte, farklı rotadan bu sefer kuzey ve batı yüzündeki vadilerden yaylalardan geçilerek sabah saat 10 da başlayan yürüyüş akşam 18 de noktalandı.

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık kolu başkanı Mehmet Taşlı “Küçük Menderes ve Büyük Menderes havzalarının ortasındaki Aydın Dağlarının zirvesinde yer alan Hacetdede’ye farklı bir rotayla yürüyüş yaptık bu hafta.Yeryüzü cenneti yaylalarımız vadilerimiz bulunan Hamamköy mahallerinden Demirdere’den başladığımız yürüyüşte, neredeyse bir daire çizerek zirveye de ulaşarak coğrafyamızın çok güzel bölgelerini görme fırsatını yakaladık.

Zorlu ama çok zevkli bir yürüyüşdü.Yukarıdan Küçük Menderes ve Büyük Menderes havzalarının manzaralarıyla beraber Hamamköy yaylası etrafındaki yaylaları ve zirveleri de izleme şansımız oldu. Çok rüzgarlı olan Hacetdede’de fazla kalamadık ama oradan bölgemizin kuş bakışı muhteşem manzarasını kısa süre de olsa seyreyledik. Etkinlik güvenli ve başarılı şekilde tamamlandı. “dedi.

“BU ROTALARIN VARLIĞI KULÜBÜMÜZE ve BÖLGEMİZE ZENGİNLİK KATIYOR.”

Ödemiş Belediye Spor Efe Dağcılık Kolu Başkanı Mehmet Taşlı “Bu rotayı önümüzdeki dönemde kullanmayı düşünüyoruz. Ayrıca kulübümüzle özdeşleşecek yeni rotalar çabası içindeyiz.Geçmişte oluşturulan rotalarda emeği geçen tüm eski yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bu rotaların varlığı kulübümüze ve bölgemize zenginlik katıyor.

Ayrıca etkinlik sırasında Pandemi tedbirlerine uyarak yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu yürüyüşte bizlere destek olan ve rehberliğimizi yapan Demirdere köyümüzün Muhtarı Muammer Kırıcı’ya ve köylülerimize çok teşekkür ediyoruz.”dediYürüyüşe rehberlik eden Muammer Kırıcı” Yaşadığımız yayla ülkemizin ve bölgemizin cennet köşelerinden bir yer. 6 köyün oluşturduğu Hamamköy yaylasının en güzel ve bereketli yeri olan köyümüz Demirdere’de böyle bir faaliyet olmasından çok memnun kaldık.Hacetdede zirvesine kadar bakir olan alanlarda yıllardır ağaçlandırma çalışmalarımız var. Bu çabalarımız sonunda köyümüz ağaç mahsülü ve bitki örtüsü açısından çok zengin bir noktaya geldi. Dağcılık faaliyetleri içinde köyümüzden de

bir rotanın geçmesi bizleri çok sevindirmiştir. Bölgemizin güzelliklerini ve değerlerini tanıtmakta bu faaliyetlerin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu tür faaliyetlerin yaylamızda ve köyümüzde artarak devam etmesini dilerim. Bu sebeple Efe Dağcılık kulübü üyeleri yöneticileri ve değerli başkanı Mehmet Taşlı’ya çok teşekkür ediyorum.Muhteşem bir yürüyüşü arkadaşlar. O zirveye bu kadar kalabalık bir dağcılık topluluğunun çıktığını sanmıyorum. Aynı zamanda muhteşem manzaralı çok özel bir yerdi Hacetdede, Efe dağcılıkda ise burası için ilk rotaydı.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ