Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Muhtarlar Fidan Dikimi Törenine Katıldı

Ödemişli Muhtarlar Fidan Dikimi Törenine Katıldı

Ödemişli Muhtarlar İzmir Büyükşehir Belediyesinin Aliağa İlçesinde gerçekleştirilen Fidan Dikim törenine katıldı.

Yapılan etkinliğin aynı zamanda tüm ilçelerdeki muhtarı bir araya getirdiğini ifade eden  Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran “Muhtarlarla istişare ettiğimizde mahallelerdeki problemlerde çok daha hızlı mesafe kat ederek çözüme ulaştığına şahit olduk.Muhtarlar,vatandaşlarımızın gönüllü katılımıyla ihtiyaçları belirlemek, mahallenin yaşam kalitesini yükseltmek, belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerini yürütmek, mahalleleriyle ilgili konularda görüş bildirmek ve diğer kurumlar ile işbirliği yapmalarının yanında aynı zamanda bulundukları bölgenin en önemli kanaat önderleridir. Devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın temsilcisi olan muhtarlarımız; vatandaşlarımızla iç içe olmak, talep, problem ve ihtiyaçlarını yetkili makamlara arz ederek çözüme vesile olmak hususunda daha iyi imkânlar elde etmişlerdir. Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, iyi bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik eder, sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Artık Muhtarların Bir  Dikili Ağacı Var sloganıyla  fidan dikim törenini değerlendiren Muhtarlar derneği başkanı Savuran “İzmir’de gerçekleşen törende  ilçelerdeki mahalle muhtarları ile 19 Ekim  Muhtarlar Günü kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesinin töreninde buluştuk.Bu töreni gerçekleştirerek bizleri buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımız  Soyer’e kaktılarından dolayı  teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ödemiş Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş “Aliağa İlçesinde Büyükşehir  Belediyesinin gerçekleştirdiği törende bulunmaktan son derece mutluluk duyduk. Bu törende Fidan dikmenin heyecanını yaşadık.” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü İzmir’de görev yapan muhtarlarla fidan dikerek kutladı. Aliağa Kabalak Köyü’nde 1293 muhtar için 1293 fidan dikilerek “İzmir Muhtarları Anı Ormanı” kuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde İzmirli muhtarlar için anı ormanı oluşturdu. Aliağa’nın Kabalak Köyü’ndeki 210 bin metrekarelik ağaçlandırma alanına İzmir’de görev yapan 1293 muhtar için 1293 fidan törenle dikildi. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, belediye bürokratları ve 30 ilçeden gelen muhtarlar katıldı.

“MUHTARLARIMIZ MAHALLELERİMİZİN GÖZÜ, KULAĞIDIR”

Demokrasi zincirinin ilk halkası muhtarlar ile birlikte Muhtarlar Günü vesilesiyle İzmir Muhtarları Anı Ormanı için fidan dikmenin sevincini yaşadıklarını dile getiren Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Sizler bir yandan halkın kurumlar ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, öte yandan katılımcılığın sağlanmasında ve demokrasinin yaşam bulmasında önemli bir görev üstleniyorsunuz. Mahalle ve köylerimizde halkımızı temsil etmekle kalmıyor, onların gözü, kulağı ve sesi oluyorsunuz. Gece gündüz demeden dertte, kederde, neşede ve eğlencede her zaman, hemşerilerimizin yanı başındasınız. Biz bu sebeple muhtarlarımızı, toplumsal yaşamımızın ve kültürümüzün en önemli yapı taşlarından biri olarak görüyoruz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ