Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Süt’te Yılbaşında Bir Sürpriz Bekliyoruz!

Süt’te Yılbaşında Bir Sürpriz Bekliyoruz!

Süt konusunda son yıllarda, fiyat istikrarsızlığını konusunda sıkıntıların yaşandığını dile getiren İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa hükümetin önümüzdeki yılbaşında Süt üreticileri için bir sürpriz kararı açıklayacağına inandıklarını dile getirdi.

“2021 YILI BAŞINDA SÜT FİYATLARI KONUSUNDA BİR ALTERNATİF OLACAĞINA  İNANIYORUZ.”

İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa “Süt fiyatlarına bir senedir zam yapılmadı. Bu konu ile ilgili bakanlığımızla devamlı istişare halindeyiz. Devletimiz 150 lira olan süt primini, yılbaşına kadar 40 kuruş ilave etti. Bu biraz olsun fayda sağladı. görüşmelerimiz devam ediyor. Bu primlerle bizlerin bu işin içinden çıkmayacağımızı yetkililerimize ilettik. Yetkililerimiz bu konuyu iyi biliyorlar. Yılbaşından sonra bunu iyi bir yere taşıyacaklarını için söz verdiler. Ödemiş’te, Küçük Menderes’te hatta İzmir’de süt toplamada herhangi bir sıkıntı yok. Hiç kimsenin damında sütte kalmıyor. Kalma gibi bir durumda olursa biz Damızlık birliği olarak devletin belirlediği fiyattan müdahale ediyoruz. Üreticimizin istediği yerden sütünü alırız. Hiçbir üreticimizi mağdur etmeyiz, Biz bu işin takipçisiyiz. Bütün STK’lar artan yem fiyatları, diğer girdi maliyetlerinin yükseldiğini bu fiyatlarla hayvancılığın zorda olduğunu gerek Ziraat Odası genel başkanımız gerekse Damızlık Birliği genel başkanımız bunu bakanlığa defalarca ilettik. Yılbaşına kadar müsaade istediler. Yılbaşından sonra da iyi bir değerlendirme yapacaklarına inanıyorum. Mağduriyetimizi gidereceklerine inanıyorum.” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ ŞEMSİ BAYRAKTAR KONUNUN EN YAKIN TAKİPÇİLERİNDEN”

Ziraat Odaları Genel Başkanı  Bayraktar’ın da, süt konusundaki yaşanan sıkıntıları ilgili bakanlığa aktardığını ifade eden Başkan Kocaağa “Süt  fiyatları konusu bölgemizin daha doğrusu Küçük Menderes Havzasının önemli bir konusu olması nedeniyle,  Türkiye Ziraat  Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın konuyla yakından ilgilenmektedir. Bölgemize baktığımızda bizler Birlik olarak hiç kimsenin sütünü asla elinde bırakmayız. Herkesin de, sütünü alırız. Önümüzdeki yılbaşında hükümet yetkililerimizden sütte güzel bir müjde alacağımıza inanıyorum.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ