Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Eğitimle Hastalığını Yendi

Eğitimle Hastalığını Yendi

Ödemiş’te yaşayan Korhan Zigoşlu isimli engelli genç yaşadığı ve uzun yıllardan beri mücadele ettiği Bipolar hastalığı nedeniyle mücadelesinin yanında kendini eğitime vererek müthiş bir başarıyı yakaladı.

“HEDEFLEDİĞİM ÜNİVERSİTE İKTİSADİ DİPLOMAMA KAVUŞTUM.”

Yaşadığı hastalığa rağmen eğitimle hastalığı unuttuğunu dile getiren  Ödemişli Bipolar hastası olan Korhan Zigoşlu “2013 yılında eğitime başlamıştım. Hedefimde üniversiteden ayrı bölümlerden diploma alma gayreti vardı. Bunların ilkinde geçtiğimiz günlerde ilk diploma olan Anadolu Üniversitesinden İktisadi bölümünden mezun olarak diplomamı aldım. Eğitimde ara vermeden devam ederek sırada hedeflediğim Atatürk Üniversitesinden Turizm diploması ve ayrıca  Anadolu üniversitesinden medya ve iletişim bölümünü bitirerek hedeflerime  kavuşmak istiyorum.”

“ENGELLİ OLMAK EĞİTİME ENGEL DEĞİL!”

Engelli olmanın eğitime bir etkisi bile olmadığını ifade eden Bipolar hastası Korhan Zigoşlu “Yaklaşık 13 yıldan beri karşı  karşıya kaldığım Bipolar hastalığına rağmen şu anda eğitimime ve yabancı dillere ağırlık veriyorum. Üniversitenin bölümlerini bitirmek için çabaladığım yoğun çalışmanın  yanında ayrıca İngilizce, İtalyanca, İspanyolca gibi bazı yabancı diller üzerinde  çalışıyorum. Kendime ait Facebook sosyal hesabımda Türk arkadaşlarımın yanında yabancı arkadaşlarımda bulunuyor. Yabancılarla konuşmada zorluk çekmemek için eğitim çalışmalarımın yanında yabancı dilleri de çalışıyorum.

Eğitimde başta Turizm işletmeciliğinin yanında medya ve iletişimine de müthiş bir ilgim var. 3. üniversiteyi bitirdikten sonra işletme eğitimi almak istiyorum. Yüksek Lisans bunda pazarlama, ekonomi, finans, girişimcilik liderlik ve yönetim becerileri, operasyon yönetimi ve yöneticilik alanda bilimsel ve akademik eğitimlerle kendimi geliştirmek istiyorum. Ondan sonra bitirdiğim bölümlere ait iş fikirlerine göre ideallerimi değerlendirmeyi hedefliyorum.” dedi.

“TURİZM ALANINDA ÖNCEKİ YILLARDA ÇALIŞMALARIM OLDU”

Tercih  ettiği ve eğitimini gördüğü turizm ve işletmede tecrübesi bulunduğuna dikkat çeken Zigoşlu “Turizm alanında daha önceki yıllarda tecrübem bulunuyor. Bu bakımdan iktisadi bölümünün yanında ayrıca turizm  ve medya iletişim bölümleri tercih ettim. Günlük hayatımda  yaşadığım evimde eğitimi bir an olsun eksik etmiyorum. Evimin bir odasını tamamıyla üniversiteyle ilgili olarak yaptığım eğitim çalışmalarına ayırdım. Ayrı üniversitelerden farklı bölümlerde diploma almak en büyük hedefimdi. Bu hedeflerime yavaş yavaş ulaşıyorum.” dedi.

“DAHA ÖNCE ELDE ETTİĞİM BAŞARILAR VAR.”

Ödemişli Korhan Zigoşlu  “Geçirdiğim hastalık öncesinde sosyal yönüm bir hayli fazlaydı. Bu konuda koşu müsabakalarındaki aldığım  başarı ödüllerinin yanında gerek mesleki  ve gerekse sosyal  ve kültürel alanlarda aldığım  başarı ödüllerini de evimde hatıra olarak  saklıyorum. Bundan  sonra da, yine aynı şekilde  eğitim çalışmalarına hiçbir zaman ara vermeden sürdüreceğim. Eğitim insana ışık tutan altın değerinde bir bilezik olarak görüyorum. İnsan yeter ki istesin istediği  hedeflerine her zaman benim gibi ulaşabilir.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ