Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kiraz’da Bir Köy Karantinaya Alındı

Reklam

Kiraz  İlçesinin Umurlu Mahallesinde vatandaşların testlerinde pozitif vakalarında artış üzerine mahalle İzmir Valiliğinin aldığı kararla 15  günlüğüne karantinaya alındı.

Nüfusu 1050 olan mahallede karantina başlarken, köyde yaşayan vatandaşlardan 25 kişinin Coronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine, karantinaya alındığı bildirildi.

Köyde Coronavirüs testlerinde artış üzerine İzmir Valiliğinin  karantina uygulaması başlattığını ifade eden Umurlu Mahallesi Muhtarı Yılmaz Dereliler “Köyümüz 15 gün boyunca karantinaya tabi tutulacak. Ayrıca mahallemizde sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır.” dedi.

KESTANE İŞİNE GİDEN 18 KİŞİ KİRAZ DEVLET HASTANESİNDE TESTE TABİ TUTULACAK.

Ayrıca Kiraz’ın Bahçearası mahallesinden karantinaya alınan Umurlu mahallesine kestane işine gittikleri tespit edilen 18 kişinin isim tespitlerinin yapıldığı ve bu kişilerin de, tedbir amaçlı olarak Kiraz Devlet Hastanesinde Coronavirüs testine tabi tutulacağı bildirildi. Yapılacak olan testlerde pozitif olan şahıslara sağlık yetkililerince gerekli müdahalenin  yapılarak şahısların gözlem altına alınacağı bildirildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ