Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Kask Kullanma Yaygınlaştı

Reklam

Ödemiş’te uzun yıllardan beri ilçenin en göze çarpan özelliği her yerin düz olması yokuşu yok denecek kadar az olması nedeniyle genel olarak ilçede yaşayan vatandaşların, ulaşım konusunda motosiklet, elektrikli bisiklet ve bisikleti daha çok tercih ediyorlar.

EMNİYETİN YAPTIĞI UYGULAMALARLA İLÇEDE KASK KULLANMA YAYGINLAŞTI

Ödemiş’te ilçede motosiklet konusunda, sürücülerin özellikle motosiklet kullanırken kask kullanmaya özen gösterdikleri göze çarpıyor. Bununla birlikte  Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bilhassa  zaman zaman  yaptığı çeşitli uygulamalarda, kaskın önemine dikkat çekiyor. Ayrıca son yıllarda bir dikkat çeken özelliğin motosiklet kazaları sayısında düşmenin olmasının da, sevindirici olduğu bildirildi.

ÖNCEKİ YILLARDA MOTOSİKLET KAZALARI ÖN PLANDAYDI.

Ödemiş’te motosiklet kullanma sayılarında son yıllarda büyük bir artış yaşanırken  sürücülerin kask kullanmaya özen göstermelerin yanında eskiye göre motosiklet kaza sayısında düşüşün söz konusu olduğu ayrıca motosiklet sürücülerinin de cezai işlemle karşı karşıya kalmamak için kask kullanmaya biraz daha özen gösterdikleri dikkat çekiyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ