Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tren Seferlerinin Durması Ödemiş’i Ekonomik Yönde Etkiliyor

Tren Seferlerinin Durması Ödemiş’i Ekonomik Yönde Etkiliyor
Reklam

Türkiye’nin ve Dünya ülkelerinin de karşı karşıya kaldığı Covid-19 virüs salgını nedeniyle her ülkede bir takım önlemlere başvuruluyor.

“TREN SEFERLERİNİN DURMASI HER YÖNÜYLE İLÇE ADINA ZARAR”

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde olduğu gibi  Ödemiş İlçesindede  tren seferlerinin  durmasının her yönüyle ilçeye de zararı olduğunu ifade eden Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş “Ödemiş’te bilindiği üzere büyük bir organize sanayi bölgesi  tam anlamıyla, faaliyette olmaması nedeniyle ilçenin farklı iş sektörleriyle işleyişi devam etmektedir. Ancak tren seferlerinin şu anda ulaşıma kapalı olması ve bunun yanında ne zaman başlayacağı tarihi bile olmaması son  derece bir kayıptır.” dedi.

“İLERİYE DÖNÜK NE ZAMAN  BAŞLAYACAĞI KONUSUNDA SOMUT OLARAK BİR TARİH VERİLEMİYOR”

Covid-19  önlem ve tedbirlerinin tren  seferlerinde de uygulanarak daha önceden olduğu gibi  tekrar ulaşıma başlaması gerektiğine dikkat çeken Demokrat Parti  Ödemiş İlçe Başkanı Ateş “İnsanlarımız ulaşım konusunda  şu anda mecburen İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Seyahat firmasının ulaşımını tercih etmektedirler. Durum böyle olduğu zamanda ulaşıma ihtiyaçları olanlar haliyle bu iki yerin ulaşımını kullanmaktadırlar. Ayrıca trenlerimiz son derece büyük bir yolcu kapasitesine sahipler. Gerekli koltuk oturma Coronavirüs salgınına göre her türlü  sağlık tedbirleri alınarak Tren  ulaşımının bir an önce başlamasını  bekliyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ