Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu İki Gün Sürecek

Reklam

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Ödemiş Belediyesi nezdinde yapılacak olan etkinlik programların ön hazırlık çalışmalarının başladığı bildirildi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Onuncu Yıl Nutku’nda “En büyük bayramdır” sözleriyle anlattığı Cumhuriyet Bayramımızın 97. yılını Koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirlerine uygun şekilde açılış törenleri, anma programı ve bayram akşamında bando eşliğinde fener alayı yürüyüşü ile kutlayacağız.” dedi.

ETKİNLİK 28 EKİM TARİHİNDE MURSALLI MAHALLESİNDE 3. CUMHURBAŞKANI BAYAR’IN ANMA TÖRENİ İLE BAŞLIYOR

Ödemiş Belediyesinin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında, etkinliğin ilk durağı ilçeye bağlı Mursallı Mahallesinin  Anıt çeşmede, 28 Ekim Çarşamba günü   Türkiye’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın anma töreni gerçekleşecek.

28 Ekim aynı günün 2. Etkinliğinde Kaymakçı mahallesinde Şehit Hasan Uyar Cumhuriyet meydanının açılışı törenle gerçekleşmesi  bekleniyor. 29 Ekim 2020 Perşembe günü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının etkinliklerinin devamında ilk olarak saat 13.00’te Zafer mahallesinde ismi Ata park verilen  yerin açılış töreni, akabinde saat 15.00’te, Ödemiş Ticaret  Odası karşısında Ödemiş Belediyesi Turizm  ve Tanıtım Merkezinin açılışı gerçekleşmesi planlanıyor.

ÖYKAM’DA EKİM GEÇİDİ RESİM SERGİSİ SANAT SEVERLERLE BULUŞACAK

Ödemiş’te her yıl renkli görüntülere sahne olan ve küratörlüğünü Özlem  Tok’un yaptığı Ekim   Geçidi resim sergisinde çeşitli  ressamların eserlerinin bir arada sergilenmesi bekleniyor. Aynı  günün akşamında Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde Fener Alayı ile Cumhuriyet Bayramının taçlandırılması bekleniyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ