Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Korukoğlu’ndan Avrupa’ya İhracat Açılımı

Korukoğlu’ndan  Avrupa’ya İhracat Açılımı
Reklam

Ödemiş’te adını  organik ürünlerle  tanıtmayı başaran üretici Levent Korukoğlu,  Türkiye genelinde Migros Taze Direk ile ürün anlaşmasının ardından yeni bir ön görüşmeyi Torbalı İlçesinde  faaliyet gösteren Sanford firmasının İngiliz sahibi Martin Sanford ve şirketin müdürü İgor Yarmolenko ile bir ön görüşme sağladı.

“SANFORF  FİRMASIYLA TORBALI İLÇESİNDEKİ KENDİ TESİSLERİNDE GÜZEL BİR GÖRÜŞME SAĞLADIK.”

Torbalı ilçesinin Gıda sektörü üzerinde faaliyet gösteren firmalarından  Sanford firmasının   sahibi Martin Sanford ile güzel bir ortamda görüşmenin sağlandığını ifade eden Ödemişli Organik Üretici Korukoğlu “Türkiye genelinde Migros firmasının taze direk adı altında kendilerine organik ürünlerimizi sunmamızın ardından, yeni bir adım olarak Torbalı İlçesinin firmalarından Sanford firmasının sahiplerinden  Martin bey ve şirketin müdürü İgor Yarmelenko ile görüşme gerçekleştirdik. Bu firmayla ilk olarak organik karpuz üretimi konusunda bir anlaşma sağlandı.” dedi.

“YENİ FİRMA İLE ORGANİK KARPUZ, KAVUN VE ÇİLEK ÜRÜNLERİNİ ÜRETEREK KENDİLERİNE SUNACAĞIZ.”

Torbalı’da faaliyet gösteren Sanford firmasıyla güzel bir ön görüşmenin  güzel bir ortamda geçtiğini ifade eden Ödemişli  Organik Üretici Korukoğlu “Bizler organik üretimdeki çalışmalarımızı yapmaya  ve talepleri değerlendirmeye devam ediyoruz.Organik konusunda sertifikalı  bakanlığımızın  ön görerek desteklediği  serfitikalı ürüne ağırlık  vererek çalışma ve üretimlerimizi sürdürüyoruz.Buradaki amacımız  Türkiyeden  sonra  Avrupa ülkelerinin de, tükettiği  ürünlerde onların kendi zevkine göre ürünlerimiz de, şeker oranı maksimum  seviyede sertifikalı ürün olarak dış pazar sofralarında ürünlerimizi  kendilerine sunmak istiyoruz.” Dedi.

“ORGANİK VE SERFİTİKALI ÜRÜNLER TERCİH EDİLİYOR”

Son yıllarda organik ürünlerin pazarlarda yerini aldığını ifade eden Üretici  Korukoğlu “Burada  yaklaşık 5 yıldan beri organik üretim yapan bir üretici olarak organik ürünün  özellikle dış pazarlardan sonra, Türkiye’de bile organik pazarlar daha çok rağbet görmektedir. Bizlerde  sadece organik patates değil, organik olarak diğer ürünlerin  çeşitlerine ağırlık vererek Ödemişimizi organik ürünlerle ismini daha çok duyurmayı planlıyoruz” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ