Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar Anıt Çeşmesi Açıldı

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar Anıt Çeşmesi Açıldı
Reklam

Ödemiş Belediyesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği kapsamında İlçeye bağlı Mursallı Mahallesinde mevcut parka düzenleme yaparak parka aynı zamanda Türkiye’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın ismini taşıyan anıt bir çeşmesi törenle hizmete açıldı.

Tören kapsamında, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Halk Oyunları ekibinin zeybek gösterisi yer aldı. 

Açılışta yaptığı konuşmasında Türkiye’nin 3. Cumhurbaşkanı Bayar’ın adının olduğu anıt çeşmeyi Mursallı mahallesinde hizmete açmanın mutluluğunu  yaşadıklarını ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı arifesinde, ilçemizin mahallelerinden Mursallı’da hizmete açmaktan mutlu olduğumu  ifade etmek istiyorum. Bilindiği üzere Cumhuriyetin kazanılmasında Başta ülkemizin kurtarıcısı Mustafa  Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ile birlikte Kuvayi Milliyenin efeleri ve ülkemizin bu günlere gelmesinde nice şehitlerimizin canlarını seve seve vermesiyle bugünlere  geldik. İşte onların o zafer ve kazanma ruhuyla ülkemizi bizlere armağan etmiştir. Burası daha önceden mevcut parktı. Ancak bize gelen talep üzerine bu parka yeni bir düzenleme yapmanın yanında Ülkemizin eski Cumhurbaşkanlarından Celal Bayar’ın isminin bulunduğu anıt çeşmeyi sizlerin huzurunda hizmete açıyoruz. Aslında bugün Cumhuriyet bayramının ilk günü olarak kabul ediyorum. Cumhuriyet bayramı heyecanı ile birlikte bu çeşmeyi buranın hizmetine açıyoruz. Mursallı Mahalle halkına hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Ödemiş Belediyesine  Cumhuriyet Bayramı arifesinde hem yeni bir düzenlenen parkla birlikte anıt çeşmenin  hizmete açılmasının  köyleri adına mutluluk  verici olduğunu ifade eden Mursallı Mahalle Muhtarı Osman Özbay “Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş başta olmak üzere bu parkın yeni bir düzenleme yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın  isminin bulunduğu bir parkı hizmete girmesi köyümüzün  adına çok önemli anlam katmaktadır. Köyümüz halkına hayırlı olsun.” dedi.

Açılışın  hemen ardından Mursallı Mahallesinde yeni düzenlenen parkta açılışa katılan konuklar Bayar’ın Anıt çeşmesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ