Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Hükümet Meydanında Ortak Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Reklam

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, CHP Ödemiş İlçe Örgütü ADD Ödemiş Şubesi, ÇYDD Ödemiş Şubesi tarafından  Ödemiş Hükümet Meydanında basın açıklaması ve çelenk koyma töreni gerçekleşti.

Buradaki törende ilk olarak bir dakikalık  saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, CHP Ödemiş İlçe Örgütü Başkanı Hamdi Halis, ADD Ödemiş Şube Başkanı Gürcay Işık,  Ödemiş ÇYDD Başkanı Ümran Ateş tarafından çelenklerin Ata’nın huzuruna konulması ile program devam etti.

GÜNÜN  ANLAM VE ÖNEMİNİ ANLATAN KONUŞMAYI CHP ÖDEMİŞ İLÇE ÖRGÜTÜ YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYLA GAÇAR GERÇEKLEŞTİRDİ.

CHP Ödemiş İlçe Örgütü  Yönetim Kurulu Üyesi Gacar konuşmasında “Bugün burada Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve ‘’En büyük eserim ‘’ dediği Cumhuriyetimizin 97. Yıllını kutluyoruz.  Atamızın kurduğu Cumhuriyet demek: Bir milleti yoktan var etmek demektir. Gelibolu-, Sakarya, Maraş, Dumlupınar demektir. ‘’ Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.’’ Demektir.Anadolu’nun bağrında yatan yüz binlerce kahramanın bize armağanıdır ‘’ Cumhuriyet’’ Cumhuriyet özgürlüğümüzdür bugün özgürlüğümüze sahip çıkmalıyız.Atamızın kurduğu cumhuriyetti yaşatmalıyız Cumhuriyet Halk Partisi de bunun ön büyük teminatı vegüvencesidir.Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet de; Ümmetten millet… Kuldan yurttaş yaratılmıştır. Yani’’ egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’’ Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyette : Devletin yönetimi sarayların, kişilerin, ailelerin, eline bırakılamaz… Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyette: Millet egemenliği, laiklik, meclis üstünlüğü, hukukun üstlüğü ESASTIR. Herkes bilsin ki, yüzüncü yılında da burada bu bayramı kutluyor olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk canlarının bu toprak için feda etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle ve milletle anıyoruz. Mekânları cennet olsun.  Unutmayalım ki ‘’ Cumhuriyetsiz bir toplum yarınsız bir gündür.’’   Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ