Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ESAT ERÇETİNGÖZ’ÜN OBJEKTİFİNDEN

ESAT ERÇETİNGÖZ’ÜN OBJEKTİFİNDEN
Reklam

Ege İş Kadınları Derneği, üyeleri ile birlikte İzmir Arena’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşku ile kutladı. EGİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Ertuğrul’un ev sahipliğinde Pandemi kurallarına uygun olarak günün anlamına uygun kırmızı beyaz kıyafetler giyerek bir araya gelen üyeler, önce kahvaltı yaptılar. Ardından 10. Yıl marşını hep bir ağızdan coşku ile söyleyen üyeler, ellerinde Türk bayrakları ile  kutlamalarını gerçekleştirdi.

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Duha Baran konuşmasında Cumhuriyet’in özellikle kadınlara büyük kazanımlar getirdiğine dikkat çekerek, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak için mücadele edeceklerini söyledi. Cumhuriyet’in ilanının önce kurtuluş savaşı ardından muasır medeniyetler seviyesine ulaşma adına atılan adımlarla birçok ulusa örnek teşkil ettiğini belirten Baran, “Laik demokratik ve özgür bir Türkiye yolunda atılmış bu en önemli adımı gençlerimize daha iyi anlatmak, Cumhuriyet kazanımlarını yeni nesillere ayrıntıları ile aktarmak her birimizin en önemli ödevi. Cumhuriyet ilanı ilekadınlarımız özgürlüğe kavuşmuştur. Cumhuriyet’in ışığıyla aydınlanmaya, çevremizi aydınlatmaya ve özgür ruhlu, özgür fikirli bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kutlamanın ardından EGİKAD üyeleri yeni döneme ait olarak dernekten beklentilerini ve proje önerilerini sıralarken, EGİKAD Başkan Vekili Emre Pınar Kılıç ise AB destekli yeni projeleri ile ilgili olarak üyeleri bilgilendi. Toplantıda Derneğe yeni üye olanlar ile kendileriKonak Belediyesi’nden Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş Yıldönümüne özel muhteşem bir etkinlik.

“ATATÜRK DESTANI” BÜYÜLEDİ

Libretto ve anlatan Ulvi Puğ, Genel Sanat Yönetmeni Kenan Gökyayla, Solistler Derya Derin, Burak Dabakoğlu, Sanat Koordinatörü Hikmet Çokağır ve Orkestra TürkıshBrassEnsemble olunca bu etkinliğin muhteşem olması tabikidoğal.Ben Esat Erçetingöz’de dün gece Adnan Saygun Kültür Merkezi’nde Konak Belediyesi tarafından düzenlenen “Atatürk Destanı” isimli bu gösterideydim.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur etkinlike yaptığı konuşmada her fırsatta ve yaraştığı şekilde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için etkinlikler düzenleneceğini söyledi. “Ankara Siyasetin başkenti olabilir, ama İzmir Cumhuriyet ve demokrasinin başkenti lmaya devam edecektir” dedi.

Pandemi koşullarına göre belli sayıda izleyicinin HES KODU ve maskeyle alındığı etkinlikte bir kez daha Atatürk’ü Anmak ve Anlamanın ne demek olduğunu öğrendik. Kurtuluş savaşından günümüze ülkemizin yaşadıklarını bir film şeridi gibi Sevgili Dostum Ulvi Puğ’un anlatımı ile izledik. Görkemli bir orkesta eşliğinde Derya Derin ve Burak Dabakoğlu’nun söylediği şarkıları dinledik, Ay-Yıldızlı bayraklarımızı sallayıp, Efeleri, dansçıları seyrettik ve hep bir ağızdan ” Yaşasın Cumhuriyet” diye haykırdık.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…ni tanıttılar.

“ATATÜRK BÜSTÜ OLMAYAN OKUL KALMASIN”

Genel Yönetmen 2. Yardımcısı Adayı Sn.  Yakup Özdanon önderliğinde başlatılan “Atatürk Büstü olmayan okul kalmasın “ projesi kapsamında ;MD118Rizmir Çeşme MetropolisLions Kulübü ve MD118Y İstanbul İdealtepeLions Kulübü ortak projesi Şehit Albay Süleyman Fethi Bey Ortaokulu ATATÜRK BÜSTÜ açılışı yapıldı.

Açılış törenine Konak Belediye Başkan yardımcısı Sn.AnılFeroğlu, 7.Bölge Başkanı Sn.Ln.Arzu Adıgüzel, 9.Bölge Başkanı Sn.Ln.Turan Aras, 10.Bölge Başkanı Sn.Ln.Nazan Albayrak, MD118Y İdealtepeLions Kulübü Sn.Ln.Ayberk Gürtuna, MD118Y İdealtepeLions Kulübü Sn.Ln. Maide Gürtuna, Sn.Ln.SunguGago Öcal, Sn.Ln.Gökseli Şafak Türkoğlu, Sn.Ln.MübeccelHürmen, Sn.Ln.Selma Akın, Sn.Ln.OzanElbir, Alsancak Lions Kulübü Başkanı Sn.Ln.Ali Şengül, Menemen Kubilay Lions Kulübü Başkanı Sn.Ln.Gül Atılgan,

PergamonLions Kulübü Başkanı Sn.Ln. Ömer Yöntem, Şehit Fethi Bey Ortaokulu Müdürü Sn.GülşahTanağardı ile Okulu öğretmen ve öğrencileri katıldı. KARACA KÜLTÜR MERKEZİ’de

97. YIL ANISINA CUMHURİYET SERGİSİ

Karaca Kültür Merkezi’nde Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılı anısına, 29 sanatçının katıldığı karma “Cumhuriyet Sergisi” bu akşam düzenlenen muhteşem bir törenle açıldı.Açılış konuşmasını yapan Karaca Kultur Merkezi Sanat Sorumlusu Meryem ipek ” 29 sanatçıyı pandemi koşullarını dikkate alınarak bu karma sergiyle bır araya getirdik. Sergimizi 29 Ekim ve 10 Kasım anısına birleştirerek isminin “Cumhurıyet Sergisi” olmasına karar verdik. Gerek İzmirli ve gerekse sehir dışından katılan sanatçılarımızın ilgisi bizleri mutlu ettı. Sergimizde eserleri ödül almış 7 oğrencinin eserleri de bulunuyor.” Dedi

Serginin en göze batan eserlerden biri Mustafa Kemal Atatürk’ün tek çocukluk fotoğrafının işlendiği Ressam Emel Ağar’a aitti.

Sergide yer alan sanatçılar;AyşeResa Irmak, Nadıre Ulusal, Emel Ağar, Erkan Ertan, Özgür Şanlı, Gamze Bosnalıer, Ebru Özbenli,,Hatıce Kılıçaslan, FıkretDadaloglu, YusraRastgeldı, Ayca Koncına, SbelHepsayar, Ebru Ücel, Şeyma Demir, AygulKüçükçanakçı, Nurgul Erkan, Senin Deniz Basovalı, Aybüke sena gırgın,hatıcekara,bengıgencalp,cuneytgok,serapunveren,sezgıorhan,asya bahar cartı,ecrın Kayar, Ekın Yaldız, Göksu Atalay, Ceren Yılmaz, SevılBekıs.Sergi 10 Kasım tarihine kadar zıyaret edilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ