Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Pazarcılar Bunu Hak Etmiyor!

Pazarcılar Bunu Hak Etmiyor!

Kiraz’da geçici Pazar yerinde yağmur yağışlarının başlamasıyla birlikte Kiraz İlçesinde  Çarşamba günü Pazar açan esnaflar  zor günler yaşıyor.

“ESNAFIMIZ BURADA PARA KAZANMAK İSTERKEN YAĞMUR’UN ALTINDA ADETA ÇİLE ÇEKİYOR”

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Hülya Çavuş Kiraz’da kurulan geçici Pazar yerinde esnafların bir hayli sıkıntılı olduğunu dile getirdi.

Çavuş “Kiraz’da kurulan bu geçici Pazar yerinde Rüzgardan şemsiyelerin açılamadığı, pazarcı esnafımızın brandalarını bağlanacak yer bulmakta zorlandıkları olanında rüzgarla şiddetli çırpmalarla halk ve esnaf için tehlike oluşturduğu yağmur mazgallarının olmadığı, çeşmelerin lavaboların yetersiz olduğu Geçici Kiraz Pazar Yerini dolaşarak yerinde gördük. Mevcut sorunların hala devam ettiğini, 12/07/2012  de Resmi Gazetede yayınlanan Pazar Yeri Hakkında Yönetmeliğin İkinci Bölüm, Pazar yerinde bulunması gereken hizmet tesisleri ve özellikleri başlığı altında ki Madde 6’nın ve  Beşinci Bölüm, Belediyenin görev ve yetkileri başlığı altında ki  Madde 22-(1) a’ nın şartlarının oluşturulmadığı  ilgili  belediyece  yapılması gereken alt yapı ve tesislerin hala yapılamadığını üzülerek gözlemledik. Geçici Kiraz Pazar Yeri Önümüzde ki şiddetli kışı kaldıracak alt ve üst yapıya sahip değildir mevcut haliyle hem hijyen şartlarını karşılamamakta hem de kazalara davetiye çıkarmaktadır. Yetkililere tavsiyemiz:  Pazarcının, halkın ve Kiraz yerli esnafın sesine kulak verilip, eski pazar yerine dönülmesidir.” dedi.

Kiraz’daki pazarcı esnaflarının sorunlarıyla ilgili olarak sonuna kadar takipçisi olacaklarını da ifade eden Ödemiş  Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Odası Başkanı Çavuş “Burada bir takım   pazarcıların yaşadıkları sıkıntılar var. Bunların bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyoruz. Bizler buradaki hangi esnafımız bizi gece bile arasa  gece bile koşar esnafımızın derdini dinleriz. Oda olarak Kiraz Belediyesinden  acil çözüm bekliyoruz. Burada esnaflarımız   kışın erken saatinde evlerine ekmek götürmek için  Pazar açarak ekmeğini çıkarmaya çalışmaktadırlar.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ