Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖDEMİŞ’TE DEPREM SARSINTISINDA ESKİ BİR TERLİK İMALAT FABRİKASI YIKILDI

ÖDEMİŞ’TE DEPREM SARSINTISINDA  ESKİ BİR TERLİK İMALAT FABRİKASI YIKILDI

  İzmir’in Seferihisar İlçesinde 6.6 büyüklüğündeki deprem sarsıntısı nedeniyle, bir çok ilçede yaşanan deprem paniği  Ödemiş İlçesinde hissedildi.

Ödemiş’in  Umurbey Mahallesi, Yumurtacı  Sokak’ta deprem sarsıntısı ile birlikte sokakta NO: 75 teki adreste bulunan eski yıllarda  plastik terlik fabrikası olarak  kullanıldığı bildirilen  ve şu anda atıl kullanılmayan  tek katlı, bina deprem sarsıntısına dayanamayarak yıkıldı.

Mahalle  sakinlerinden İbrahimAvulcuk  yaptığı açıklamada “çıkan sesleri duymaları üzerine hemen baktıklarında eski fabrika binasının yıkıldığını ifade eden  Avulcuk “  Evdeyken sarsıntı ile birlikte bir ses geldi. Hemen koştuğumuzda  evimizinhemen yakındaki binanın yıkıldığını gördük. Sadece park halindeki bir otomobil de,  altında kalmasıyla araçta  büyük çapta hasar meydana  geldi.” İfadelerinde bulundu.

Mahalle  sakinlerinden Ali Havutçu   yaptığı açıklamada  sokak için de çay içerken, aniden sarsıntının ardından tek katlı kullanılmayan  eski bir fabrikasının yıkıldığını gördüklerini ifade eden Havutçu “  Mahalle  komşularımızla birlikte çay içiyorduk. Aniden büyük bir sarsıntı ile birlikte ardından karşımızdaki kullanılmayan tek katlı bina yıkıldığını gördük. Altında park halinde duran otomobilde  sarsıntıyla birlikte duvarın otomobilin üstüne yıkılmasıyla araçta zarar meydana geldi.” İfadelerinde bulundu.

  Ödemiş Belediyesi  Fen İşleri Ekipleri, büyük bir bölümü yıkılan  eski kullanılmayan fabrika binasında çalışma yaparak tehlikeli olan  bölümleri yıkarak çalışma yaptılar.

 Haber : Turgay KONURALP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ