Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Futbolun Eski Yıldızları Ödemiş Kent Gazetesine Konuştu

Futbolun Eski Yıldızları Ödemiş Kent Gazetesine Konuştu

Geçtiğimiz günlerde İlçedeki bir açılış nedeniyle bir araya gelen Göztepe Futbol Takımının  Milli takımlarda oynamış Efsanevi oyuncuları Ödemiş’te bir araya  geldiler.

İzmir’in Köklü Kulüplerinden Göztepe’de oynamış Buldozer lakabıyla Türkiye’den sonra Avrupa’da adını duyurmuş aynı zamanda gol krallarından Fevzi Zemzem, Ödemişli Eski Göztepeli Okyay Karagözoğlu, Eski Göztepeli Milli oyunculardan Fuji Mehmet Türker, Eski Göztepeli Milli Oyunculardan Papi Mehmet Işıkal, Eski Göztepe ve Eskişehirspor’lu TFF  Ege Bölge Sorumlusu Antrenör Fatih Parmaksız,  Eski Göztepeli Ulvi Derin, Türkiye Spor Yazarlarının  Eski Başkanı Mehmet Ali Okumuş, Bornovaspor’un eski kaptanı Sabri İşlek Göztepenin eski kalecisi Ali Demir, Yazar Okan Yüksel kez böyle bir buluşmayla  Ödemiş’e damgasını vurdular.

“BİZLERİ BİR ARAYA GETİREN GÖZTEPE SEVGİSİDİR.”

Göztepenin eskiden Avrupa takımlarına karşı kök söktüren futboluyla adeta tarih yazan Buldozer Fevzi ismini yıllarca spor dünyasında ismini duyuran Fevzi Zemzem Ödemiş Kent Gazetesine özel açıklamalarda bulunurken “Bizler belki ilk kez bu kadar geniş katılımlı  olarak Ödemiş’te bulunuyoruz. Bizleri bir araya getiren her zaman ilk önce Göztepe  sonra da futbol  sevgisidir. Ödemiş’i eski takım arkadaşımız Okyay Karagözooğlu’nun Ödemişli olması  ve onun vasıtasıyla bu güzel ilçeye misafir olduk. Ödemişspor’un bazı maçlarını seyretme şansına sahip olduk.” dedi.

“GÖZTEPENİN BÜTÜN MAÇLARINA GİDİYORUZ.”

Göztepe’ye gönülden bağlı olduklarını ifade eden Eski Göztepeli Milli oyunculardan Zemzem “Futbol hayatımda bir çok takımda oynadım. Ama Göztepenin benim hayatımda çok özel bir yeri var. Bugün Göztepe’den Futboldan Jübile yaparak ayrıldık. Ama hiçbir şey bizleri Göztepe’den ayıramamıştır. Bugün yaşanan pandemiye rağmen Göztepe’nin her maçına gidiyoruz. Seyirci yasağı var. Ama bizlerin eski yıllarda oynaması ve Eski Milli oyuncu  nedeniyle her zaman Tribünlerde her zaman bir koltuğumuz var. Bu da bizlere ayrı bir mutluluk veriyor. Bizlerin tek dileği Göztepemizin şampiyonluğu tatmasını ve bunu İzmir’e armağan etmesini temenni ediyoruz.” dedi.

“GÖZTEPELİLİK BİZLERE  BİR YAŞAM BİÇİMİ OLDU”

Göztepe’nin  Göztepe olduğu yıllarda  Avrupa takımlarına karşı  forma giyen Efsanevi oyuncularından Fuji Lakaplı Mehmet Türker yıllar sonra Ödemiş’e gelmekten  mutlu olduğunu ifade ederek “Göztepe’de eski yıllarda oynayan futbolculardan  biri olarak burada ilk kez  böyle bir buluşmada Ödemiş’te olmaktan son derece mutluyuz. Bizler  eski Göztepeliler olarak her zaman  Güzelyalı semtimdeki oturduğumuz Göztepe Cafe’de bir araya  gelerek eski günlerimizi yad ediyoruz. Oynadığımız maçları bir kez daha konuşarak yaşıyoruz. Yıllar sonra olsa bile tüm eski takım arkadaşları olarak adeta yakın bir akraba gibiyiz. Futbolun en güzel  yanıda futbolu bıraksanız bile o dostluklar hiçbir zaman bitmiyor. Bizler  futbolu bıraktık. Ama futboldan hiçbir zaman kopmadık. Çünkü eski Efsanevi oyuncular olarak  her zaman Göztepemizin yanında olmaya  devam ediyoruz. Bizde Göztepelilik ruhu  ölünceye kadar devam edecektir.” dedi.

“SEVGİLİ  GÜZELIRMAK’I RAHMETLE ANIYORUZ.”

Göztepe Futbol takımında geçtiğimiz günlerde ebediyete uğurlanan Nevzat Güzelırmak’ı rahmetle andığını ifade eden Fuji Mehmet Türker “Burada ayrıca  geçtiğimiz günlerde ebediye uğurladığımız İngiliz Lakablı Nevzat Güzelırmak’ı anmadan  geçemeyeceğim.  Güzelırmak ağabeyimizde bizler gibi koyu bir Göztepelidir. Ölmeden önce de her zaman bir araya geldiğimiz bir kişiydi. Eski iyi ve kaliteli bir oyuncu olmasının yanında herkesle barışık güzel bir insandı. Keşke bugün hayatta  olsaydı. O da bizlerle birlikte  Ödemiş’te olurdu. Bizler kendisini bir kez  daha rahmetle ve minnetle anıyoruz.” cdedi.

“BİZLERİ BUGÜNE KADAR KİMSE BU ŞEKİLDE BİR ARAYA  GETİRME ŞANSINA SAHİP OLAMAMIŞTI.”

Ödemiş’te Atapark açılışı nedeniyle, Efsanevi eski oyuncular olarak memleketi Ödemiş’e gelmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Okyay Karagözoğlu “Ödemiş’e her geldiğimde ben farklı bir duygular yaşıyorum. Bu sevincimin  yanında ayrıca duygulanarak eski doğduğum günler futbola ilk başladığım günler her zaman burada aklıma geliyor. Burada ayrıca bizleri bir araya getiren Ödemiş Belediye Başkanımız  Mehmet Eriş’e çok teşekkür ediyorum. Göztepe’ye gelince bizleri bir araya getiren her zaman Göztepe sevgisi bizleri buluşturmaya devam ediyor. İzmir’de takımımızın maçlarını kaçırmıyoruz. Bu sevgi bizde her zaman ölünceye kadar devam edecektir.” dedi.

“ÖDEMİŞSPOR’UN ESKİ YILLARINA GELMESİNİ BEKLİYORUM.”

Ödemişspor’un 3. Ligden sonra 2. Ligi tattığını dile getiren  Göztepenin eski futbolcusu  Karagözoğlu “Ben Ödemiş’in tanınmış  bir ailenin ferdi olarak uzun yıllar önce buradan sonra  futbola İzmir’de devam ettim. Göztepe’ye kadar yükselmem nedeniyle, bir anlamda, futbol yaşantısından sonra, İzmir’de yaşamaya başladık. Ama bizim için Ödemiş’in ayrı bir yeri ve önemi var. Bizler bir Ödemişli olarak tek dileğimiz  Ödemişspor’un  özlediği 3. Lige kadar yükselmesini istiyoruz. Burada Futbol aşkıyla yanıp tutuşan o kadar futbol gönüllüsü var ki  sayıları binleri bulur. Ödemişspor’un bir an önce özlediği Profesyonel 3. Lige çıkmasıdır.  Ödemiş spor’un geçen sezonlarda İzmir’e geldiğinde maçların da, her zaman yakından takip ettik. Bundan  sonra da,  Ara verilen Amatör Liglerin tekrar başlamasıyla, Ödemişspor’un  maçlarını yine yakından  takip etmek istiyoruz.” dedi.

“BU KADAR SAĞLAM FUTBOL DOSTLUKLARI HİÇ BİR YERDE BULUNMAZ”

Ödemiş Gençlik Spor, Ödemiş Altınova Gençlik ve Yıldırım Spor’da kalecilik yapan Ödemişli  eski Futbol yıldızlarından Fikret Boncuk Göztepenin Efsanevi bir çok oyuncusunun Ödemiş’te buluşmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken “Türk futbola mal olmuş Göztepe Futbol takımının  eski yıldızlarıyla birlikte Basın ve yazar dünyasının önemli insanları burada böyle bir buluşmada bir araya  gelmişlerdir. Bizler kendilerine ev sahipliği yapmaktan çok büyük sevinç duyduk. Futbolun geçmişine baktığınızda döneminde Eski Efsanevi Futbolcular  Fevzi Zemzem, Ulvi Derin, Okyay Karagözoğlu, Fuji Mehmet, Eski Kaleci Ali, Papi Mehmet gibi bu yıldızlar oynadığı dönemlerde futbola adını altın harflerle yazdırmışlardır. İşte bizler her ne kadar  Ödemiş’te yaşamımızı bu güzel ilçede sürdürsek bile kendi aramızdaki o güzel futbol dostlukları bizi hiçbir zaman birbirimizden ayırmamaktadır.” dedi.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ