Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İzmir Aşçıları Derneği Depremzedeler İçin hegün binlerce Yemek Yapıyor…

Reklam

İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Doç. Dr. Turgay BUCAK, İzmirli depremzedeler için her gün üç öğün yemek hazırlayıp ve servis ettiklerini iletti. Türkiye Aşçılar Federasyonuna bağlı tüm derneklerin, kuruluşların ve hayırseverlerin destekleri ile İzmir Aşçılar Derneği aşçılarınca,  Aşık Veysel Parkında çadırlarda kalan deprem mağdurları İçin her gün 24 saat boyunca devamlı olarak sıcak yiyecek ve içecek hazırlandığını belirten Bucak “bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız Bunun içinde dernek olarak tüm üyeleri ile depremzede hemşehrilerinin sonuna kadar yanlarındayız.” dedi.Ayrıca bize bu süreçte destek olan başta TAFED dernekleri olmak üzere tüm destekçilerine sonsuz teşekkürlerini iletti.Başkan Soyer Teke Tek programına katıldı:

Depremde engelli hale gelenlere ve ölenlerin yakınlarına öncelikli kadroİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Habertürk Televizyonu’nda Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katıldı. Başkan Soyer, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerinden ihtiyacı olan bir kişiyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde istihdam edeceklerini ayrıca deprem nedeniyle engelli hale gelen vatandaşları da engelli kadrolarında öncelikli olarak işe alacaklarını duyurdu.

İzmir’den canlı yayınlanan Teke Tek Özel Programı’nın konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte yaşanan deprem felaketi sonrası kurtarma ve yardım çalışmalarıyla, depremlere hazırlık çerçevesinde bundan sonra izleyecekleri yol haritasını anlattı. Faturanın ağırlığına rağmen İzmir adına ucuz atlatılmış bir depremden bahsedebileceğini belirten Başkan Soyer, “Bunu uyarı olarak kabul ediyoruz. Bu uyarının gereğini yapmak zorundayız. Bundan sonra birinci önceliğimiz bu konu olacak. Bütçenin harcama planını deprem ağırlıklı yapacağız” dedi. Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı ile Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı iş birliğinde düzenlenen 1.Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu sona erdi.

Sempozyum kapsamında katılımcı sanatçılar tarafından sürdürülen heykeller bugün düzenlenen törenle görücüye çıktı. 9 heykeltıraşın mermer blokları yontarak “Kuşadası” teması ile şekillendirdikleri eserleri sergilenmeye başladı.Antik dönemde Neopolis olarak adlandırılan Yılancı Burnu mevkiinde gerçekşen sempozyuma Rusya’dan Kiril Grekov ile AnnaSosenskaia, Türkiye’den ise İmdat Avcı, Çağdaş Erçelik, Özlem Şengönül, Hakan Çınar, Hakan Şengönül, Sıtkı Eryılmaz ve RobenDivarcıkatıldı.Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu’nda hazırlanan  eserler Kuşadası’nın farklı noktalarında kalıcı olarak sDünya Yelken Federasyonu -World Sailing 2020 Yıllık Olağan Kongresi’nin bugün yapılan Genel Kurulu’nda 2020 – 2024 yılları arasında görev yapacak olan Başkan ve Başkan Yardımcıları belirlendi.Rekor bir sayı ile 128 Ulusal Federasyonun (MNA) oy verdiği seçimlerin açıklanan sonucuna göre Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı D. Özlem Akdurak, 77 ülkenin oyunu alarak Dünya Yelken Federasyonu Başkan Yardımcısı seçildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ